ВЕНЦИ НА СПОМЕНИК ПОБЕДНИКУ: У Параћину пригодно обележен Дан примирја у Великом рату
ДРЖАВНИ празник 11. новембар - 103. годишњица потписивања примирја у Првом светском рату - у Параћину је обележен у центру града испред Споменика Победнику, односно страдалим борцима у Великом и другим ослободилачким ратовима.
З. Рашић
Парастос страдалима одржало је свештенство Храма Свете Тројице, а затим је уследило полагање венаца и цвећа и пригодно обраћање историчара Марка Миловановића који је подсетио на овај историјски догађај у коме је Србија била на страни победника, као и увек, на страни правде и слободе.
Обележавање Дана примирја организовали су Општина Параћин, Црква Свете Тројице, Удружење потомака ратника Србије од 1912. до 1920. године, Удружење ратних војних инвалида, Културни центар Параћин и Завичајни музеј.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић "бљује ватру"
САРАЈЕВСКИ Дневни аваз објавио је текст у којем су признали да је председник Србије Александар Вучић, преко сагласности за подршку Телекома Србија, практично омогућио да грађани Босне и Херцеговине гледају утакмицу своје репрезентације против Канаде на Светском првенству.
12. 06. 2026. у 17:33
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
МАЦА НАПУСТИО ПОРОДИЧНИ ДОМ: "Не могу више! Рекао сам да је волим и изашао из стана"
ДРАГАН Маринковић Маца је недавно говорио о тешким животним тренуцима током рата у Сарајеву када је требало да напусти породични дом.
12. 06. 2026. у 13:09
Коментари (0)