БАНАТСКИ КЛАС, БИСЕРИ И УКРАСИ: Жене из Зрењанина учествовале на Сајму стваралаштва сеоских жена

Богољуб Грујић

07. 11. 2021. у 13:57

НА ТРАДИЦИОНАЛНОМ, 12. Сајму стваралаштва сеоских жена у Војводини, који је одржан у Панчеву, у организацији Завода за равноправност полова АП Војводине, под покровитељством Покрајибнске владе, град Зрењанин представљале су жене из удружења Банатски клас, Граднулички бисери, Меленачки украси и Асоцијације жена из села Елемир.

БАНАТСКИ КЛАС, БИСЕРИ И УКРАСИ: Жене из Зрењанина учествовале на Сајму стваралаштва сеоских жена

Фото: Град Зрењанин

На сајму је учествовало 140 удружења из целе Војводине, а жене су представиле своје рукотворине, од одевних штриканих модела од пустоване вуне, до пекмеза од дуње, домаћих ликера, традиционалних банатских штрудли и гибанице са маком, вишњама и рогачем.

- Лепо је бити део овакве манифестације, која за циљ има  промоцију богатог стваралаштва жена из руралних подручја, њихову креативност и предузетнички дух, као и мултикултуралност равнице и наше Војводине - каже Лепа Жељски, координаторка Женске одборничке мреже у Зрењанину, која је у Панчеву предводила жене из Зрењанина, Меленаца и Елемира.

 

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

 

БОНУС ВИДЕО: 

ГДЕ ЈЕ СРПСКО БЛАГО: Каква је судбина хиљада рукописа, реликвија, икона, уметничких дела...

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СУКОБ? ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО: На столу план евакуације туриста у случају рата

СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СУКОБ? ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО: На столу план евакуације туриста у случају рата

ИЗРАЕЛСКО Министарство туризма саопштило је данас да је припремило план за евакуацију око 42.000 туриста који се тренутно налазе у Израелу, уколико земља буде приморана да затвори свој ваздушни простор због страха од новог сукоба са Ираном.

26. 01. 2026. у 14:07

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: Имам проблем што ради на националној телевизији

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"

ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.

25. 01. 2026. у 20:42

Коментари (0)

ВЕЛИКУ ПОДРШКУ ДОБИЈАМО ОД ПРЕДСЕДНИКА ВУЧИЋА: Мали Лука има ретку болест, а ово је његова прича (ВИДЕО)