МИХОЉСКИ СУСРЕТИ СЕЛА У АЗАЊИ: Сећање на борце са Кошара и Паштрика

Јелена Илић

01. 11. 2021. у 13:27

ПРОТЕКЛОГ викенда у Азањи, општина Смедеревска Паланка, одржана је манифестација „Михољски сусрети села“ под називом „Меморијал палим борцима са Кошара и Паштрика“.

МИХОЉСКИ СУСРЕТИ СЕЛА У АЗАЊИ: Сећање на борце са Кошара и Паштрика

смедеревска паланка

Манифестација је почела у цркви у Азањи поменом палим борцима , полагањем венаца на обележје палим борцима са Кошара, као и откривањем спомен табле „Борцима са Паштрика“. Свечано је приказан филм „Хероји 125. Моторизоване бригаде“ и представљен зборник „Сазвежђа 21“.

Завршна свечаност, у организацији Месне заједнице, уприличена је у парохијском дому у Азањи уз промоцију књиге посвећене борцима са Кошара и Паштрика.

Прва манифестација „Михољски сусрети села“ у Азањи, реализована је под покровитељством Министарства за бригу о селу и општине Смедеревска Паланка.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (1)

ЦЕО СВЕТ ИМ СЕ СМЕЈЕ: Урнебесан снимак из Хрватске шири се планетом брже од било чега (ВИДЕО)