СТИГЛА РУСКА ВАКЦИНА У ПАРАЋИН: Дом здравља поново има три расположива антиковид цепива

Зорана Рашић
Зорана Рашић

21. 10. 2021. у 12:07

ОД ДАНАС на вакциналном пункту Дома здравља у Параћину поново се даје руска вакцина „Спутњик В”, а заинтересовани који су били на листи чекања за прву и трећу дозу позвани су да је приме.

СТИГЛА РУСКА ВАКЦИНА У ПАРАЋИН: Дом здравља поново има три расположива антиковид цепива

З. Рашић

 Како „Новости» сазнају од координаторке за вакцинацију др Иване Марјановић, после примљене прве две руске вакцине, као трећу, бустер дозу, могуће је примити и неку другу, рецимо „Фајзер”.

- Дилеме више нема, а настала је тако што је на почетку речено да се после две руске вакцине као трећа може примити само прва компонента руске. Међутим, то је касније промењено и могуће је примити било коју другу вакцину – истиче др Марјановић. Она додаје да су се, ипак, грађани који су комплетно вакцинисани „Спутњиком” најчешће опредељивали за исту вакцину као трећу, а она је напокон и стигла.

Према подацима ажурираним са јучерашњим даном, у Параћину су укупно апликоване 41.042 дозе свих врста цепива против ковида. Првих доза дато је 18.910, комплетно је вакцинисано 18.237 особа, док је трећу дозу примило 3.895 особа.

ZAPRATITE NPORTAL NA FEJSBUKU

БОНУС ВИДЕО:

NAŠI HEROJI: Intervju sa doktorkom iz kovid ambulante

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

МЕЂУНАРОДНИ ДАН ВОЛОНТЕРА: Снага заједништва и солидарности