"МИА" ЗНА СВЕ ОДГОВОРЕ: Сомборци добили виртуелног асистента који одговора на упите грађана о својим правима
СОМБОР и Шабац су први градови у нашој земљи који су добили виртуелног асистента МИА (Municipal Inteligent Assistant) који ће пружати информације о најтраженијим административним процедурама и у реалном времену, путем "вибера" и градских портала, одговарати на упите грађана.
Виртуелни асистент у Сомбору и Шапцу / Фото Град Сомбор
Сомборци сада могу лакше и брже да сазнају како да остваре право на дечји додатак, као и да се распитају о процедури утврђивања висине пореског дуга и издавању уверења о измиреним обавезама по основу локалних јавних прихода.
- Сведоци смо да се скоро свако од нас у комуникацији великим делом служи паметним телефонима и рачунарима, а нарочито млађе генерације. Живимо брзим темпом и време нам је драгоцено, а савремене технологије су нам омогућиле да још брже дођемо до најразличитијих решења. Зато нам је драго што и наш град од сада нуди могућност да помоћу апликација којима се служимо, попут "Вибера", може да се на једноставан и лак начин да се дође до одговора на одређена питања из области рада Градске управе - каже Јелена Велебит, начелница Градске управе у Сомбору.
Анализа је показала да службеници у Шапцу и Сомбору потроше и до 2.400 сати годишње одговарајући на упите грађана о овим процедурама, што их спречава да се посвете сложенијим процесима, који се још увек не могу дигитализовати.
- МИА зато има улогу да с једне стране растерети запослене, а с друге да грађанима пружи још квалитетнију услугу. Комуникација је засад могућа путем "Вибера" и градских портала, а у наредом периоду биће омогућена и размена информација путем фејсбукове "Месинџер" апликације - објашњава Виолета Јовановић, извршна директорка НАЛЕД.
Препоручујемо
ЗДРАВА ХРАНА ЈЕ БУДУЋНОСТ: У Сомбору одржан Фестивал органских производа
04. 10. 2021. у 20:33
УЧИТЕЉИ СУ НАМ ПРЕКО ПОТРЕБНИ: Покрајински секретар са студентима у Сомбору
01. 10. 2021. у 18:35
ОД ШИКАРЕ НАПРАВИЛИ КАМП: Више од шесто миграната из Сомбора пребачен у Прешево
30. 09. 2021. у 18:51
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)