РЕГИСТРОВАНО ЈОШ 240 СЛУЧАЈЕВА ЗАРАЗЕ: Ковид пресек за општине Јабланичког управног округа
ОПАКИ вирус на подручју Јабланичког округа се и даље шири великом брзином, а бројеви новорегистрованих случајева расту.
Фото: И.М.
Посебно тешка ситуација је на територији Лесковца, где се данима региструје највећи број новозаражених људи од почетка пандемије.
Само у последња 24 часа у Лесковцу је узорковано 445 особа, од којих су позитиван налаз на опаки вирус добила 152 пацијента, док је у целом округу потврђено укупно 240 случајева заразе у односу на 687 тестираних особа.
У Власотинцу је лабораторијски потврђена инфекција короном код још 35 пацијената. Лебане има 26, Медвеђа 15, Бојник 11, а Црна Трава једног новооболелог.
Међу њима је 116 запослених и 46 незапослених особа, 44 пензионера, 26 ученика, три детета и пет студената, док се чека на још 49 резултата из референтних лабораторија за особе које су претходних дана узорковане у здравственим установама округа.
БОНУС ВИДЕО - Српска фабрика вакцина
Препоручујемо
ПРИЗНАЊЕ НА ДУНАВСКОМ ФОРУМУ: Лесковац лидер одрживог развоја у региону
24. 09. 2021. у 17:52
РАДОВИ ЗБОГ ЧЕСТИХ ХАВАРИЈА: Реконструкција водовода у Космајској улици
24. 09. 2021. у 15:57
СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СУКОБ? ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО: На столу план евакуације туриста у случају рата
ИЗРАЕЛСКО Министарство туризма саопштило је данас да је припремило план за евакуацију око 42.000 туриста који се тренутно налазе у Израелу, уколико земља буде приморана да затвори свој ваздушни простор због страха од новог сукоба са Ираном.
26. 01. 2026. у 14:07
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"
ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.
25. 01. 2026. у 20:42
Коментари (0)