“БУЏЕТСКА КАСА, ТВОЈЕ ПРАВО ГЛАСА”: У Пироту почело анкетирање за “партиципативно буџетирање”
ИЗ Градске управе у Пироту, позвали су грађане да учествују у анкети “партиципативног буџетирања”, односно да путем анкета гласају за пројекте који ће бити реализиовани из градског буџета.
Фото: В. Ћирић
Материјал се може преузети у Услужном центру или са градског сајта.
Ово је пета година како се Пироћанци опредељују за пројекте који ће бити урађени парама и буџета, а овогодишњи мото је “буџетска каса, твоје право гласа”.
Према речима Иване Малиновић из локалне пореске администрације од 84 предлога који су пристигли , до краја овог месеца гласаће се за 5.
Међу предлозима за које се грађани опредељују је изградња комуналних објеката, паркова, игралишта, сређивање излетишта по селима и у приобаљу река и слично. За ову намену у градској каси издвојено је око милион динара.
Препоручујемо
У КОВИД ЗОНИ 25, НОВОЗАРАЖЕНИХ 43: Најновији епидемиолошки пресек за Горњи Милановац
21. 09. 2021. у 14:38
КОРОНА СЕ НЕ СМИРУЈЕ У ПЧИЊСКОМ ОКРУГУ: Мање оболелих у Врању, више у околним општинама
21. 09. 2021. у 14:55
АЛАРМАНТНО У ЈУЖНОМ БАНАТУ: Још 341 нови случај заразе вирусом корона
21. 09. 2021. у 13:06
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НЕСТАО ПРЕ 20 ГОДИНА, ПРОНАЂЕН МРТАВ У ШИБЉУ: Тело идентификовано по зубима, МИСТЕРИЈА и даље није решена
Расел Скози, ИТ стручњак из Велса који је нестао 2002. године, пронађен је мртав после више од 20 година у густом шибљу недалеко од Свонсија. Његови посмртни остаци идентификовани су помоћу стоматолошких картона, али...
24. 07. 2026. у 16:35 >> 17:07
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда
НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.
24. 07. 2026. у 16:00
Србин аутом "прегазио" Дунав и стигао до Хрватске "илегално" - кад моћна река пресуши (ФОТО)
ПОСЕБНУ пажњу привукао је возач аутомобила са српским регистарским ознакама, који је преко готово исушеног дела корита стигао до Вуковарске аде.
24. 07. 2026. у 20:35 >> 20:36
Коментари (0)