УЛОЖЕНО ВИШЕ ОД 19 МИЛИОНА: Реконструкција највећег објеката обданишта у Трстенику
ВИШЕ од 19 милиона динара инвестирано је у реконструкцију највећег објекта обданишта у Трстенику-”Бисери 2” по пројекту Министарства државне управе и локалне самоуправе, предочено је приликом обиласка предшколске установе овог викенда.
Фото: ОУ Трстеник
Министарка Марија Обрадовић напомиње између осталог, да је приоритет министарства на чијем је челу подизање квалитета живота на локалном нивоу и једнаки услови за одрастање у целој земљи.
- Програм “Партнерство за локални развој” кроз који финансирамо реконструкцију крова и замену столарије у овом вртићу у Трстенику, који се дуго није сређивао, у својој основи је намењен унапређењу постојеће инфраструктуре на локалу, подизању квалитета живота локалних заједница и смањењу одлива становништва-подвлачи министарка Марија Обрадовић - За нас је важно да млади остају и треба зауставити одлазак из малих средина, посебно у овом крају. Зато више треба да улажемо у најмлађе, у предшколске установе, у установе просвете, јер то је наша будућност.
На згради обданишта “Бисери 2” где прозори нису мењани више од 40 година, коначно се поставља нова ПВЦ спољна столарија, прозори и поправља се већи део кровне конструкције. Уз нова улагања цео објекат биће енергетски ефикаснији. Према речима Милене Турк, председнице општине Трстеник, ова локална самоуправа континуирано инвестира у установе предшколског образовања.
- МДУЛС увек подржава пројекте који имају за циљ побошање услова живота грађана, а које локалне самоуправе не могу саме да финансирају - истиче министарка Обрадовић.
“Бисери 2” имају капацитета за пријем око 300 малишана у 12 радних соба. Површина објекта је 1.040 квадрата.
Препоручујемо
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (0)