ЛАКШЕ И БРЖЕ ДО ПОЖАРИШТА: Поред делова двеју улица на ободу Неготина, асфалтиран и плато испред гараже ДВД у Јабуковцу
НЕГОТИНСКА локална самоуправа је, са два и по милиона динара, финансирала асфалтиране деонице двеју улица у селу Јабуковац, укупне дужине 570 метара, као и 180 квадрата платоа испред гаража овдашњег Добровољног ватрогасног друштва - једног од најстаријих у овом делу Србије.
Фото С. М. Јовановић
Ова инвестиција у ефикаснију заштиту од пожара требало би да омогући брже реаговање на позиве и стизање на интервенције у свом сектору.
Подсетимо, Ватрогасна јединица у Јабуковцу - неготинском селу са око хиљаду домаћинстава - постоји од 1963, када је основана као секција, да би од 1978. прерасла у Добровољно ватрогасно друштво (ДВД). Чланови су житељи Јабуковца који овај посао годинама обављају без икакве накнаде, волонтерски.
- Прилаз гаражама је био у веома лошем стању и тај проблем смо сада решили. Овдашње Добровољно ватрогасно друштво штити од пожара удаљени део наше општине и њихов допринос у гашењу пожара је велики, посебно од почетка године, када су ови племенити и храбри људи имали пуне руке посла - истакао је први човек локалне самоуправе у Неготину Владимир Величковић, наглашавајући да волонтери управо због таквог приступа заслужују да бар имају боље услове за рад.
"ВИЗИТА" Величковић (у средини) на терену, Фото С. М. Јовановић
А јабуковачки ватрогасци годишње се изборе и са педесетак пожара, а "покривају" територију од Слатинског моста, до Дели Јована. Није реткост и да, по позиву, изађу из свог атара - посебно у сезони пољопривредних радова, када паљење стрњике на њивама причињава не мале проблеме.
- Ови радови ће омогућити брже и ефикасније реаговање наше јединице приликом гашења пожара на територији Јабуковца, а и општине Неготин где затреба. За асфалтирање платоа је утрошено око 80 до 90 тона асфалта - додао је Дејан Казимировић, командир ДВД Јабуковац.
Препоручујемо
ТРАДИЦИОНАЛНА ПОДРШКА: Мост "Врла" мост у Владичином Хану у бојама Дана ретких болести
26. 02. 2026. у 19:25
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)