УЛАГАЋЕМО ЈОШ У ДОМ ЗА ДЕЦУ: Председник владе Војводине у Сомбору
ПРЕДСЕДНИК војвођанске владе Игор Мировић обишао је јуче Дом за децу и омладину "Мирослав Мика Антић", установу социјалне заштите чији је оснивач АП Војводина, а у којој тренутно борави 26 корисника.
Фото vojvodina.gov.rs
Мировић је у посету дошао ненајављено, а најавио је и да ће наредних недеља обићи и друге домове у Војводини.
- Стање у дому је задовољавајуће, али може да буде боље. Видео сам да се запослени труде да деци обезбеде најбоље услове за живот и боравак, али и да морамо додатно да уложимо у један део објекта. План нам је да у наредном периоду обезбедимо новац за санацију тоалета и набавку нове опреме - рекао је Мировић и додао да је Србија ојачала, да се покрајински финансијски систем стабилизовао и да ће више улагати у систем социјалне заштите.
Председник Покрајинске владе је разговарао са запосленима и штићеницима дома да би увидео проблеме са којима се сусрећу у свакодневном животу.
- Учинићемо и додатне напоре да испунимо неке жеље штићеника и остваримо идеје запослених - рекао је Мировић.
Директорка Дома за децу и омладину "Мирослав Мика Антић", Нада Старчевић, захвалила се Мировићу на посети и, како је навела, најављеној подршци на обнови и реновирању свега што је дотрајало, а што је неопходно за укупно 26 корисника, колико их је тренутно у Дому.
Препоручујемо
НАЈБОЉИ СПОРТИСТИ ВАЗДУХОПЛОВЦИ: „Златни орао“ поново Кристини Чипчић и Ивану Павлову
20. 03. 2026. у 19:24
ОПРЕЗ, ФАРБАЈУ ПЕШАЧКЕ ПРЕЛАЗЕ: У Вршцу почела обнова саобраћајне сигнализације
20. 03. 2026. у 16:35
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)