НОВИ АСФАЛТ У ЈЕВРЕМОВЦУ КОД ШАПЦА: Вредност комплетне санације 18,5 милиона динара
ПОЧЕЛО је асфалтирање улица Андрије Глишића и Церска у Јевремовцу, дужина 2,1 километар, чија је вредност комплетне санације 18,5 милиона динара.
Фото: В. М.
Осим поменутих улица, урађен је и пут Маови-Јевремовац у дужини од 2,4 километра, као и сокак ка гробљу у дужини од 200 метара. Почетак радова на асфалтирању Церске улице посетио је градоначелник Шапца др. Александар Пајић који је истакао да се на делу показује одлична сарадња са државом.
- Сваким даном показујемо да имамо одличну сарадњу са својом државом, и то је најбитније за наше суграђане. Ово је тек почетак. Очекује нас још доста километара урађених путева. Град Шабац ће, као и остатак Србије, бити велико градилиште када је реч о путној инфраструктури. Хвала нашим суграђанима на стрпљењу! Сви имају једнака права, а ми смо ту да испунимо шта смо обећали! Желимо да генерацијама које долазе оставимо боље путеве и услове за квалитетнији начин живота - рекао је градоначелник Пајић.
Дејан Адамовић, председник Месне заједнице Јевремовац каже да су мештани изузетно задовољни. Захвалио се председнику Републике Србије Александру Вучићу и градоначелнику Шапца Александру Пајићу што су мештанима изашли у сусрет.
- Ова улица излази на пут Шабац – Крупањ, и на центар села. Остаје још 700 метара да се асфалтира, а и за то смо добили обећање. У целом селу живи око 4,5 хиљаде људи, док у ове две улици има око хиљаду становника - казао је Адамовић.
Милан Грујић, мештанин села, који дуги низ година живи у Церској улици, истакао је да је ова улица била у изузетно лошем стању.
- Захваљујем се држави и градској власти што су успели да помогну грађанима овом великом инвестицијом. Новим путем, квалитет живота у овој улици ће се доста поправити - рекао је Милан Грујић.
Радове на санацији улица у Јевремовцу изводи ПЗП ,,Ваљево“, а финансира Јавно предузеће ,,Путеви Србије“.
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)