ПОВОДОМ ДАНА АРАНЂЕЛОВЦА НИЗ КОНЦЕРАТА И ДОГАЂАЈА: Занимљив програм у граду под Букуљом
ПОВОДОМ Дана града 26. јула, у Аранђеловцу ће бити организован вишедневни програм свечаности. На програму концерти Марка Луиса, Хариса Џиновића и Дарка Рундека.
Фото: Б.Ца.
Не само житељи града под Букуљом, већ и многобројни туристи могли би уз купање на околним базенима, уживање у природи, време могли да употпуне шареноликим културним садржајем.
У сусрет рођендану 23. јула, у 19 часова биће отварена изложба слика и скулптура Мире Бртке, у галирији Парка Буковичке бање. Након тога у 20 часова, на Малоиј сцени, на књижевној вечери биће представљена књига "Пас и контрабас" Саше Илића.
Нареднох дана, у 11 часова на програму је манифестација "Дечији маратон" - Отворена сцена, Парк Буковичке бање, у 12 часова следи Други скуп љубитеља Фића - на тргу Венац Слободе, а у 21 час - концерт Марка Луиса на отвореној сцени парка.
У недељу у 10 часова, на сцени у парку биће фестивал изворних група певача Србије "Певај Србијо", а у 20 часова отварање изложбе "Александар Ђоновић - Између чисте уметности и естетизоване подобности" у Народном музеју Аранђеловац.
За 26. јул, у понедељак резервисан је целодневни програм:
- У 9 часова биће одржана Света литургија у цркви "Светог архангела Гаврила", у 11 часова манифестација "Вредне руке" у Јадранској улици, у 11:30 је полагање венаца на споменике "Књазу Милошу и "Ослободиоцима Аранђеловца", а у 13 - Свечана академија у Дворани "Парк". У 18 часова одржаће се Дефиле културно-уметничких друштава у оквиру манифестације "Шумадијски опанак" - ДНТ "Шамот" - Од Јадранске улице до Отворене сцене у парку Буковичке бање. У 19 часова следи наставак манифестације "Шумадијски опанак" на Отвореној сцени, Парк Буковичке бање. Концерт Хариса Џиновића биће у 22 часа на тргу Венац Слободе.
Наредног дана, 27. јула, у 20 чаова биће одржано Књижевно вече: Представљање књиге "Буковик - село које је подигло град", Радомира П. Милошевића и Владимира П. Милошевића, на - Отвореној сцени Парка Буковичке бање. У петак, 30. јула, у 21 час, на сцени биће одржан концерт Дарка Рундека.
Препоручујемо
БЛИЗАНЦИ БРАТ И СЕСТРА: У породилишту у Новом Саду за дан рођене 34 бебе
24. 12. 2025. у 16:25
СТРАВИЧАН УДЕС У ВАЉЕВУ: Аутомобил завршио на крову - Полиција на лицу места (ФОТО)
22. 12. 2025. у 09:38
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
"САД ЈЕ ТИТО ОДЈЕДНОМ ПОБИО ЈАДНЕ ХРВАТЕ..." Ведрана о бившој држави: "Све сам више Југословенка како време одмиче!"
ВЕДРАНА не бира речи када говори о времену Југославије...
24. 12. 2025. у 09:52
Коментари (0)