ДАНИ У ЗНАКУ НИКОЛЕ ТЕСЛЕ: У Апатину тродневна свечаност у част навећег ума

Ј.Л.

06. 07. 2021. у 17:13

ПРОМОЦИЈОМ књиге "Ја Никола Тесла" ауторке Александре Нинковић Ташић у библиотеци „Миодраг Борисављевић у Апатину ће сутра почети "Дани Николе Тесле". Поводом Дана науке и рођења Николе Тесле, Општински културни центар Апатин организоваће тродневни програм.

ДАНИ У ЗНАКУ НИКОЛЕ ТЕСЛЕ: У Апатину тродневна свечаност у част навећег ума

Фото: Ј. Бекић

У галерији "Меандер" у петак биће постављена изложба макета Теслиних изума праћених фото принтом, аутора Давора Жакуле.

Програм се наставља у суботу у великој сали Културног центра где ће се одржати излагање на тему "Никола Тесла – светлост која се не гаси".

Излагачи су мастер физичар Урош Р. Раонић и Душан Н. Лукић дипл. правник и др економских наука.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: Види се да из авиона да је АИ - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.

22. 01. 2026. у 10:10

Коментари (0)

РЕНОВИРАЛИ КУЋУ У БЕЛГИЈИ ПА ПРОНАШЛИ СКЕЛЕТ: Ово је младић с Балкана који је нестао пре 20 година