ХЕРОЈСКИ ОДРЕД ИЗ БУБАЊЕ: Мачва памти Партизане

В.М.

29. 06. 2021. у 15:50

У БУБАЊИ, у Мачви, надомак села Глушаца, одржана је свечаност у знак сећања на оснивање чувеног Мачванског народноослободилачког партизанског одреда, пре осамдесет лета.

ХЕРОЈСКИ ОДРЕД ИЗ БУБАЊЕ: Мачва памти Партизане

Фото: В. Митрић

Захвалност борцима и херојима те јединице народноослоболичаке војске упутили су представници Владе Србије, локалне власти из Богатића и Мачванског управног округа и Војске Србије, уз присуство поштовалаца слободара и родољуба, чланова породица припадника одреда који су учествовали у устанку 1941. године и у борбама против фашистичке офанзиве на слободне територије у Србији.

- Ово је место рођења, договора и оснивања ове херојске јединице, која је преименована у Подрињски народноослободилачк одред - рекао нам је Живота Исаковић, председник ОО СУБНОР Лозница.

- Одред је изнедрио више народних хероја, врсних бораца, јунака, а у целини је оставио неизбрисив траг за наш род, у борби за слободу, за сва времена.Јединица је већ у септембру 1941 године имала око 1500 припадника у строју и у борбама против непријатеља у Мачванској Митровици, Богатићу, Лозници и Шапцу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - краљице злочина

ИДЕЈА ЗА „УБИСТВО У ОРИЈЕНТ ЕКСПРЕСУ “ РОЂЕНА У СРБИЈИ: 50 година од смрти Агате Кристи - "краљице злочина"

КАДА је Агата Кристи двадесетих година прошлог века села у легендарни Оријент експрес, није могла ни да слути да ће јој управо тај воз, његови путници и предели кроз које је пролазио, подарити једну од најславнијих прича у историји књижевности.

21. 01. 2026. у 16:48

Коментари (1)

ОТВАРАЈУ ИМ СЕ ВРАТА БОГАТСТВА: Новац стиже за ова ТРИ хороскопска знака