ОБЕ ДОЗЕ ПРИМИЛО 42.389 ГРАЂАНА: Наставља се вакцинација на територији Краљева

Г. Ћ.

29. 06. 2021. у 11:11

ПРЕМА подацима краљевачког Дома здравља, од почетка масовне имунизације против ковида-19 у Краљеву је до сада укупно обављено 86.127 вакцинација.

ОБЕ ДОЗЕ ПРИМИЛО 42.389 ГРАЂАНА: Наставља се вакцинација на територији Краљева

Фото: ДЗ Краљево

Од тога је прву дозу једне од расположивих вакцина примило 43.738 становника града на Ибру, док је ревакцинисано 42.389 грађана.

Имунизација првом дозом, као и ревакцинација на вакциналним пунктовима обавља се устаљеном динамиком. По препоруци изабраног лекара, у новој хали спортова „фајзер“ вакцином могу се вакцинисати и особе 16 и 17 година старости у складу са стручним методолошким упутствима. Истовремено, у укупно 12 сеоских амбуланти до 2. јула мештани се могу вакцинисати првом и другом дозом „синофарм“ вакцине.
Од почетка имунизације без претходно заказаног термина, на тероторији града на Ибру „синофарм“ је примило 12.632 грађана, „фајзер“ 2.988, а „спутњик“ 786.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (0)

ИМАМ ЉУБАВНИЦУ, ИМАО САМ ЈЕ И КАД САМ СЕ ОЖЕНИО: Миле Китић отворено о прељуби - Не постоји град где нисам имао девојку