ХОКНИ И ГОГЕН КАО УЗОРИ: Изложба слика Аиде Цамовић у Краљеву

У ОКВИРУ Фестивала уметности "Маглич", у галерији Културног центра "Рибница" у Краљеву отворена је изложба слика под називом "Ако ме неко тражи, ја сам у својој соби", ауторке Аиде Цамовић из Новог Пазара, студенткиње друге године докторских студија на Факултету ликовних уметности у Београду.

ХОКНИ И ГОГЕН КАО УЗОРИ: Изложба слика Аиде Цамовић у Краљеву

ФОТО: КЦ РИБНИЦА

На трећој самосталној изложби младе уметнице приказане су различите врсте радова и техника, а најзаступљеније је уље на платну. Како се могло чути на отварању, Аидини радови су карактеристични по јасном, наглашеном колориту, а њени узори су Дејвид Хокни и Гоген.

- У једном делу галерије су цртежи рађени техником уљани пастел. Један сегмент радова чине минијатуре веза на платну. За неке радове сам користила ђерђеф, док сам за друге радила цртеже концем на сликарском платну – рекла је овом приликом ауторка изложбе која ће бити отворена до 6. јула.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

ФИКСНЕ ПРОТЕЗЕ КОД ДЕЦЕ И ОДРАСЛИХ: Први корак ка здравом и лепом осмеху