ЗАНИМЉИВ ДНЕВНИ РЕД СЕДНИЦЕ СКУПШТИНЕ ГРАДА КРАЉЕВА: Нови размештај директора
НА осмој седници Скупштине града Краљева одборници су верификовали нови, привремени „размештај“ директора у два овдашња јавна предузећа – ЈЕП „Топлана“ и Јавном предузећу за уређивање грађевинског земљишта.
Фото:Г.Шљивић
Досадашњи директор ЈП за уређивање грађевинског земљишта Александар Несторовић поднео је оставку, а на његово место је, до реализације конкурса, као в.д. директорка именована Марица Мијајловић. Она је ту функцију обављала и 2016. када ју је заменио управо Несторовић, а потом је била заменица градоначелника и председница Инжењерске коморе Србије.
- Не осећам се смењеним. Никад се више у Краљеву није градило него од 2016. године, а у овом тренутку реализују се инвестиције вредне милијарду динара – рекао је Александар Несторовић. - Драго ми је да је ово Јавно предузеће место где може да се промени директор, а да посао не трпи јер постоји одличан тим стручњака.
Несторовић, међутим, неће остати без директорске фотеље, па ће тако све до завршетка конкурса за избор новог руководиоца, бити вршилац дужности директора у ЈЕП „Топлана“. Претходно је досадашњи први човек „Топлане“ Драган Арсенијевић, који је ту функцију обављао готово 17 година, такође поднео оставку. За сада није познато да ли ће Арсенијевић конкурисати за нови мандат у „Топлани“ или у неком другом јавном предузећу.
Одборници локалног парламента усвојили су и ребаланс градског буџета који ће износити 5,2 милијарде динара са урачунатим дефицитом од 950 милиона, покривеним неутрошеним средствима из прошле године.
Препоручујемо
Упозорење Војске Србије: Војне вежбе од 4. до 10. маја у ширем реону Великог Градишта
03. 05. 2026. у 20:28
Кад чују како се Крушевљанин зове, сви се питају да ли му је матичар био пијан
03. 05. 2026. у 12:37
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)