НАЈСТАРИЈИ АРХИЈЕРЕЈ СПЦ НАПУСТИО ВМА: Владика Лаврентије се успешно опоравио
ЕПИСКОП шабачки Лаврентије (86), најстарији архијереј Српске православне цркве и по година и по владичанском стажу (54), напустио је данас Војномедицинску академију у Београду, где је збрињаван минулих седам дана и вратио се редовним епархијским пословима, речено нам је у Епархији шабачкој.
Фото: В. М.
Времешни архијереј је, како кажу, у стабилном здравственом стању и већ је започео припреме, као администратор Епархије ваљесвке, за устоличење новоизабраног епископа ваљевског Исихија, донедавног викарног епископа владике бачког Иринеја, које је заказано за 27. јун.
Препоручујемо
ХОСПИТАЛИЗОВАН ВЛАДИКА ЛАВРЕНТИЈЕ: Лекари открили како се осећа епископ шабачки
13. 06. 2021. у 09:35
НОВА ЗАДУЖЕЊА У ЕПАРХИЈИ ШАБАЧКОЈ: Архимандрит Нифонт заменик Лаврентију
05. 06. 2021. у 11:00
МИТРОПОЛИЈА И ЕПАРХИЈА ОПРЕДЕЉЕНЕ: Уписани у евиденцију верских заједница у Црној Гори
11. 06. 2021. у 09:39
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАМПА ОД ТРАМПА ЗА МАКРОНА: Дипломатски скандал на помолу, Вашингтон спрема невиђени ударац Паризу
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе разматрају одлагање, или чак блокирање, именовања следећег француског амбасадора у Вашингтону, што је потез без преседана који прети да продуби јаз између два дугогодишња савезника, наводе четири извора упозната са ситуацијом.
29. 07. 2026. у 19:12
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ ЗА ВОЗАЧЕ У СРБИЈИ: Опозвана два популарна Nissan модела због ризика од пожара и повреда
НА сајту система НЕПРО објављен је опозив два модела путничких возила марке Nissan због безбедносних ризика који могу довести до повреда корисника, односно повећаног ризика од пожара.
24. 07. 2026. у 16:00
РИБЕ САМЕ МАСОВНО ИСКАЧУ ИЗ ДУНАВА: Људи не верују шта се десило код Смедерева (ВИДЕО)
НА ДУНАВУ, у непосредној близини Смедеревске тврђаве, забележен је призор који се не виђа сваког дана.
28. 07. 2026. у 19:54 >> 20:05
Коментари (0)