БИТКА ПРОТИВ КОМАРАЦА: У Параћину акција сузбијања ларви и одраслих крвопија

З. Р.

18. 06. 2021. у 17:43

БЕОГРАДСКА фирма „Еко дез“ организовала је још једну планирану акцију уништавања популације комараца у Параћину.

БИТКА ПРОТИВ КОМАРАЦА: У Параћину акција сузбијања ларви и одраслих крвопија

Фото: З. Рашић

Током дана на ширем подручју града, у сеоским месним заједницама и на излетиштима Грза и Сисевац урађен је ларвицидни третман водених површина биолошким препаратом, док у вечерњим сатима предстоји уништавање одраслих јединки запрашивањем са земље.

Ларвицидни третман био је други по овогодишњем уговору и обавиле су га четири екипе, а током вечери у борби против одраслих комараца учествоваће пет специјалних возила. То је прва акција сузбијања одраслих јединки ове популације. Иначе, посебно пажљиво се третирају такозвана жаришта као што су канал у Данкову и Шавачка бара, те језеро Буљанка и подручје око постројења за пречишћавање отпадних вода.

Фото: З. Рашић

Са „Еко-дезом“ град на Црници је уговорио ове године три третмана против одраслих комараца, четири ларвицидна третмана, а планиран је и један авио-третман, односно запрашивање из ваздуха. Осим битке против комараца уговорена је, и већ одрађена, акција сузбијања крпеља.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (0)

ТОШИЋ ОТКРИО ДЕТАЉЕ РАЗВОДА: Хиљаду евра по детету и десет хиљада за летовање