ЗА ОПРЕМАЊЕ 12 МИЛИОНА: Напредује изградња нове зграде ОШ „Свети Сава“ у Краљеву
ИЗГРАДЊА нове зграде Основне школе „Свети Сава“ у краљевачком насељу Рибница напредује уобичајеном грађевинском динамиком, тако да се очекује да ће се овдашњих 484 ђака, ако не с почетком наредне школске, онда бар до краја ове календарске године уселити у нову школу саграђену по највишим светским нормама.
Фото: Приватна архива
У том правцу размишња и локална самоуправа, па је предвиђено да се ребалансом градског буџета за опремање издвоји 12 милиона динара.
- Тај износ се поклапа са нашом проценом да ће око 12 милиона динара бити довољно да опремимо школу у складу са савременим стандардима. То су још увек оквирне цифре, а коначну реч даће тржиште - каже Звонко Љубисављевић, директор ОШ „Свети Сава“
Од јуна прошле године овај објекат гради се на истој локацији где је срушена стара и дотрајала зграда, саграђена 1965. године. Нова двоспратна школа у којој ће наставу моћи да похађа 700 основаца, бруто површине 5.800 квадратних метара, располагаће са 19 учионица, девет кабинета и фискултурном салом. Вредност пројекта је 391 милион динара са ПДВ, а средства су обезбеђена преко Канцеларије за јавна улагања.
Фото: Приватна архива
- Незахвално је прогнозирати када ћемо се уселити у нову школску зграду – додаје директор Љубисављевић. - Наравно да сви желимо да се то догоди што пре, али имаћемо стрпљења док се сви радови не окончају и школа буде потпуно опремљена и функционална.
Препоручујемо
ЗА СУБВЕНЦИЈЕ КОМУНАЛНИХ УСЛУГА У ПАРАЋИНУ: Подношење захтева почеће 12. јануара
10. 01. 2026. у 13:28
ЛЕПА ВЕСТ ЗА ВОЗАЧЕ: И данас бесплатно паркирање на отвореним паркиралиштима у Пожаревцу
10. 01. 2026. у 11:37
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања
МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).
10. 01. 2026. у 15:08
ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда
ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.
10. 01. 2026. у 06:30
ЋЕРКА ДОШЛА КОД ЧЕДЕ Видите шта је урадила Косу: "Добио је шта је тражио!" (ВИДЕО)
ЧЕДА Јовановић недавно је открио да је почео да живи са својим пријатељам Ацом Косом, а не крије да му његова подршка у животу много значи.
11. 01. 2026. у 09:32
Коментари (0)