ПОМОЋ, САВЕТ И ПРАВОВРЕМЕНА ИНФОРМАЦИЈА: Отворен шалтер за предузетнике у Трстенику

ПРИВРЕДНА комора Србије отворила је данас у Трстенику шалтер за предузетнике, где сви представници малог и средњег бизниса, као и они који планирају да почну сопствени посао могу да добију бесплатан савет, помоћ и правовремену информацију о програмима и пројектима подршке предузетништву.

ПОМОЋ, САВЕТ И ПРАВОВРЕМЕНА ИНФОРМАЦИЈА: Отворен шалтер за предузетнике у Трстенику

Фото: В. Данилов

- Циљ нам је да подржимо развој предузетништва у Трстенику и околини и охрабримо младе људе и даме да се определе за сопствени бизнис. Кроз сарадњу са локалним самоуправама желимо да на ефикасан начин информишемо, упознајемо и обавештавамо предузетнике о свим програмима подршке и другим активностима и на тај начин допринесемо равномерном регионалном развоју привреде Србије - рекла је Бранислава Симанић, директорка Сектора предузетништва ПКС. Симанић је са председницом општине Трстеник Миленом Турк отворила Шалтер за предузетнике и потписала Споразум о пословно-техничкој сарадњи којим су дефинисане заједничке активности на пројектима подршке предузетништву.

ПКС планира да формира секције за омладинско и социјално предузетништво. Директорка ПКС РПК Крушевац Маја Марковић подсетила је да на територији општине Трстеник послује укупно 1.753 привредних субјеката, 1.368 предузетника и 385 привредних друштава. Шалтер за предузетнике следеће недеље биће отворен у Ћићевцу, а осим у 11 београдских општина раније су отворени у Брусу, Бујановцу, Кули, Сомбору, Оџацима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних

"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.

03. 07. 2026. у 15:08

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

КАКО ЋЕ СЕ СРБИЈА ПОСТАВИТИ? Шешељ открио шта ће се догодити на простору бивше Југославије