ДА ЛИ ЈЕ ДОШЛО ВРЕМЕ? Нећете веровати колико дуго Ђоковић чека на шљаци победу против Надала

ПОСЛЕ мање од годину дана и финала на Ролан Гаросу Новак Ђоковић и Рафа Надал поново ће се наћи “очи у очи” у борби за трофеј.

ДА ЛИ ЈЕ ДОШЛО ВРЕМЕ? Нећете веровати колико дуго Ђоковић чека на шљаци победу против Надала

Фото: ЕПА

Финале мастерса у Риму играће се око 17.00 часова, након женског финала у којем се састају Пољакиња Ига Швјонтек – Чехиња Каролина Плишкова.

Светски медији су сагласни у оцени да дуел двојице највећих играча данашњице неће ниједном бити нарочито важан, будући да обојица на њега гледају као припремни за оно што им следи у Паризу, на Ролан Гаросу, који може да одлучи коначни поредак у њиховој трци за незваничну титулу “највећег икада” од када се игра тенис.

Надал је одморнији, јер је после тријумфа над Американцем Опелком био у прилици да тог дана по други пут за кратко време гледа највећег конкурента како игра свој одложени дуел са Грком Циципасом, па касније полуфинале са Италијаном Сонегом. И традиција је на његовој страни. Од осам дуела у Риму против Србина, пет су му припала, а последњи пут 2019. године у финалу.

– Пре свега морам да се опоравим. То је оно на шта сам искрено фокусиран. Немам баш времена, играо сам много. Надам се да ц́у имати свеже ноге јер ц́е ми то дефинитивно бити неопходно. Потребна је та свежина да бих имао шанса против Рафе – рекао је српски шампион.

Осим негативне традиције у Риму, против Ђоковића иде и то што се суочава са највећим тенисером ако се само гледа учинак на земљаној подлози. “Краљ шљаке” води на својој подлози 18:7 против српског тенисера, који га је последњи пут на земљи победио 2016. године у четвртфиналу управо мастерса у Риму. Укупан скор на страни је Ђоковића – 29:27.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СЕНЕГАЛ СЕ САМОУБИО НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала

СЕНЕГАЛ СЕ "САМОУБИО" НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала

Фудбалери Белгије нестварним преокретом победили су Сенегал у шеснаестини финала Мундијала (3:2) и обезбедили меч против победника меча САД - Босна и Херцеговина.

01. 07. 2026. у 22:00

Коментари (0)

РАЗМИШЉАЛИ СМО О УСВАЈАЊУ ДЕТЕТА, ПОКУШАЛИ МНОГО ПУТА Болна исповест Јашара о борби за потомство - Ишли смо свуда, нажалост, није ишло