НЕВЕРОВАТНИ ЧИЛИЋ: Хрват добио гем за 65 секунди, урадио је то на начин који се не виђа често (ВИДЕО)

01. 05. 2021. у 19:53

ХРВАТСКИ тенисер Марин Чилић на мечу против Британца Камерона Норија урадио је нешто што се не виђа често.

Наиме, 32-годишњак је седми гем првог сета добио за свега 65 секунди, тако што је при резултату 0:15 за ривала одсервирао четири везана аса.

Осим што ово није честа појава у "белом спорту" овај подухват 42. тенисера света додатно добија на значају јер је то урадио на шљаци, која је најспорија подлога.

Иначе, Нори (50. на АТП листи) је победио у овом мечу са 7:6(5), 7:5 и пласирао се у финале турнира у Ешторилу (Португал).

Британац ће у мечу за трофеј играти против Шпанца Албера Рамоса који је био бољи од земљака Алехандра Давидовича-Фокине са 6:1, 6:4.

Чилићев најбољи пласман на АТП листи био треће место, а последњу титулу освојио је 2018. године када је славио у Квинсу.