ЂОРЂЕ ЂОКОВИЋ: Четири тениска турнира ове године у Београду!

БЕОГРАД ће ове године организовати четири тениска турнира у обе конкуренције, саопштио Ђорђе Ђоковић, директор АТП турнира "Сербиа опен 2021.

ЂОРЂЕ ЂОКОВИЋ: Четири тениска турнира ове године у Београду!

фото: Тањуг

Турнир "Сербиа опен 2021" из серије 250, одржаће од 19. до 25. априла у Београду без присуства публике и уз ограничено присуство медије.

Ðоковић истакао да ће наступити 12 играча из Топ 35, међу којима су најбољи тенисер света Новак Ðоковић, Доминик Тим, Гаел Монфис и Аслан Карацев, као и да је Стан Вавринка морао да откаже учешће због повреде.

- Уложили смо велике напоре да вратимо АТП турнир у Србију и да га организујемо на највишем нивоу у складу са мерама Владе Србије и АТП-а. Ово је само почетак, нама је циљ да турнир у наредним годинама добије лицнецу 500. Одзив играча је добар, с обзиром на то да се у исто време игра турнир у Барселони, рекао је Ђоковић на зоом конференцији за медије и захвалио граду и држави на великој помоћи.

Ђоковић је навео да ће недељу дана пре АТП турнира бити организован и челенџер за тенисере, а потврдио је да ће престоница Србије бити домаћин и WТА турнира из серије 250, који ће бити на програму од 16. маја, као и да ће Београд организовати и женски челенџер од 22. јула.

Играчи ће бити смештни у "полубалону", изоловани, са редовним тестирањем, а турнир ће имати и хуманитарни значај, јер ће се за сваки ас донирати одређена сума за хуманитарне сврхе преко "Фондације Новак Ðоковић".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

ХУМАНОСТ У ГЛАВНОЈ УЛОЗИ: Фондација Моззарт наставља са улагањима у заједницу