ВЕЛЕКИ УСПЕХ: Нина Стојановић и Јурак у осмини финала дублова
СРПСКА тенисерка Нина Стојановић и њена партнерка у дублу Дарија Јурак из Хрватске пласирале су се у осмину финала Аустралијан опена у Мелбурну, пошто су победиле прве носиоце тајванско-чешки дубл Сје Су Веј и Барбору Стрицову после три сета, 7:6, 3:6, 7:5.
фото: ЕПА
Овај меч био је веома дугачак, трајао два сата и 25 минута. Борбеност се исплатила Нини и Дарији које су успеле да изненади најбољи женски дубл.
Било је доста брејкова, посебно у првом сету - чак три. Отишло се у тај-брејк, а ту су Српкиња и Хрватица биле боље и славиле са 7:5.
Су Веј и Стрицова су одиграли доста боље у другом сету. Подигли су ниво игре и то им је донело изједначење, па је одлука о победнику морала да буде донета у последњем сегменту меча.
Тајванка и Чехиња су биле близу тријумфа. Водиле су 3:5 у трећем сету, али су онда Стојановићева и Јурак освојиле четири везана гема и стигле до великог тријумфа.
Оне ће се у осмини финала састати са шпанско-италијанским дублом - Алиона Болсова Задоинова/Јасмин Паолини.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
ПОЗНАТИ ДОКТОР О ЂОКОВИЋЕВОЈ ПОВРЕДИ: Можда медицинско особље може да направи чудо
13. 02. 2021. у 13:13
НЕ ЗНАМ ДА ЛИ ЈЕ ЂОКОВИЋ СТВАРНО ПОВРЕЂЕН: Циципас се избламирао изјавом о Новаку
13. 02. 2021. у 12:27
ИВАНИШЕВИЋ ПОТВРДИО ЛОШЕ ВЕСТИ: Да ли ће Ђоковић играти против Раонића?
13. 02. 2021. у 10:58
ВРЕДИ ПОКУШАТИ: Тикет са ВЕЛИКОМ квотом и још већим ДОБИТКОМ!
ЗА данас смо вам издвојили три предлога који дају одличну укупну квоту.
17. 12. 2025. у 09:30
СРБИЈА И АЛБАНИЈА ОДЛУЧУЈУ - ИДЕ ЛИ СРБИЈА НА ОЛИМПИЈАДУ? Тако је решено на светском нивоу...
Најновије вести из фудбала су више него занимљиве.
17. 12. 2025. у 15:11
ВИДИТЕ СНИМАК - ШУТИРАЈУ ГА: Вујадин Савић нападнут у Београду - усред тржног центра (ВИДЕО)
БИВШИ фудбалер Црвене звезде наводно је нападнут у једном тржном центру у Београду.
18. 12. 2025. у 22:08
Коментари (0)