ВИЛАНДЕР ПОСТАО НОЛЕТОВ ФАН? Тврди да Србин ове године престиже Роџера и Рафу
Некадашњи шведски тенисер Матс Виландер није баш познат као велики фан Новака Ђоковића, али у последње време као да је променио плочу. Сад је чак отишао тако далеко да изјави како наш тенисер ове године може да стигне Федерера и Надала по броју грен слем титула.
ФОТО: АП
То би значило да Србин мора да освоји три ГС, а Шпанац и Швајцарац ниједан. Прва прилика је предстојећи Аустралијан опен.
Виландер, који је три пута славио у Мелбурну истиче да је Ноле и ове године главни фаворит на првом грен слему сезоне.
– Био бих изненађен да Новак не освоји још једну титулу, мислим да ће тамо бити заиста тешко победити га. Има велику шансу да ове године стигне и до те 20. Гренд слем титуле. Уколико заиста жели да стигне Роџера и Рафу, ово мора да буде велика година за њега, јер ће ови млађи представљати све већи проблем и изазов у наредним годинама – истакао је Виландер у интервјуу за мађарски портал “Немзетиспорт”.
Тенисери нису имали много прилике за припреме због озлоглаеног карантина, па би и то могло да има утицаја на сам турнир.
– Свакако да ће то бити важан фактор, али не и одлучујући. Физичке припреме у соби нису идеална ствар, али на крају, тамо су могли да се концентришу на менталну припрему, да виде какви су кад се суоче са изазовима. Ако у тих недељу и по по изласку из карантина и даље буду причали о неправди која их је снашла, неће имати шансу да победе, и то не због физичких или тактичких проблема – јасан је Виландер.
Иако је Федерер већ више од годину дана ван терена, Виландер верује да је Швајцарац спреман за још један сјајан резултат.
– У Мелбурну га нема ове године, али ако не буде имао проблема физичке природе, може да се са правом нада трофеју на Вимблдону, где може да победи увек. Ролан Гарос и УС Опен су тежа ствар, али Роџер је ионако зацртао Вимблдон и Олимпијске игре за ову годину, очекујем бар један велики резултат од њега – рекао је овај тениски аналитичар.
Препоручујемо
ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на "Бернабеу"
МЕСТО у осмини финала Лиге шампиона биће решено у Мадриду, где Реал дочекује Бенфику после победе од 1:0 у Лисабону. Гол одлуке у првом мечу постигао је Винисијус, али резултат није био једина тема вечери – дуел је обележио инцидент и прекид због наводног расистичког испада Престијанија према Винисијус, што је додатно подигло тензију пред реванш.
25. 02. 2026. у 06:27
ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Због овога је одложена фудбалска утакмица! (ФОТО)
Најновије вести из Хрватске су такве да се цео свет смеје.
24. 02. 2026. у 19:55
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (1)