ДА, НОВАК ЈЕ ЗАИСТА ТОЛИКО МОЋАН: Ове бројке показују ко је заиста најбољи на свету!

Александар Илић
Александар Илић

09. 12. 2020. у 09:23

ЈОШ један статистички параметар показује колико је Новак Ђоковић испред својих ривала.

ДА, НОВАК ЈЕ ЗАИСТА ТОЛИКО МОЋАН: Ове бројке показују ко је заиста најбољи на свету!

Фото: EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA

Када саберемо број поена који су играчи имали од 2007. до 2020. године долазимо до података који ће многе зачудити. 

Наиме, апсолутно прво место држи Ђоковић који је у том периоду освојио готово 15 хиљада поена више од првог следећег конкурента!

Новак је у ових 14 година сакупио чак 121.320 бодова, док је следећи Рафа са 106.600 поена. На овој листи се налази још и Швајцарац који има 100.625, док је Енди Мари далеко иза са скромнијих 71.140 бодова.

У 14 година чак шест пута је Ђоковић завршио као првопласирани, пет пута је то учинио Рафа, само два пута Федерер и само једном Мари!

Најубедљивију сезону у претходних 14 година имао је Новак који је 2015. освојио чак 16.585 поена, па је први пратилац Мари имао 8.945. 

Новак је те године уписао нестварне 82 победе и шест пораза (93,2 одсто) и освојио три гренд слем турнира, а на Ролан Гаросу је изгубио финале од Стана Вавринке.

Те сезоне је уједно и била највећа разлика између првопласираног и другопласираног са 7.640 бодова. Најузбудљивија је била сезона 2016. коју је Мари завршио као првопласирани (12.410) са само 630 бодова више од Ђоковића. 

Пратите "Новости спорт" на Фејсбуку 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КАКО ЈЕ ЧКАЉА ДОБИО СТАН: Живео са породицом у гарсоњери, а онда је уследила изненадна посета у новогодишњој ноћи

КАКО ЈЕ ЧКАЉА ДОБИО СТАН: Живео са породицом у гарсоњери, а онда је уследила изненадна посета у новогодишњој ноћи

ЛЕГЕНДАРНИ глумац и један од омиљених комичара бивше Југе, Миодраг Петровић Чкаља забављао је генерације гледалаца. "Паја и Јаре", "Камионџије", "Сервисна станица", "Љубав на сеоски начин", Врућ ветар", "Пут око света" су само нека од остварења у којима је играо и изазивао код људи једну од лепших емоција - смех.

01. 01. 2026. у 12:31

Коментари (0)

2025. НЕЋУ ПАМТИТИ ПО ДОБРОМ: Ацо Пејовић проговорио о великим губицима - Не могу заборавити такве ствари