БРИТАНАЦ О ГОАТ ТРЦИ: Новак је одрастао као аутсајдер, не бих се кладио да неће престићи Надала и Федерера
ЛЕГЕНДАРНИ британски тенисер Тим Хенман поново је говорио о "великој тројци", о томе ко је најбољи играч свих времена.
Фото: EPA-EFE/LUKAS COCH
Бивши светски број четири као и већина сматра да је намеродавнији адут у ГОАТ трци број освојених гренд слем титула.
Када је тај параметар у питању Роџер Федерер и Рафаел Надал имају по 20 титуле, а Новак Ђоковић 17.
- Када погледате ову еру, генерацију Федерера, Надала и Ђоковића, рекорде које су поставили, то је невероватно. Мислим да је то мотивациони фактор за све њих, а посебно за Ђоковића. Некако је одрастао као аутсајдер и у тој улози се дуго борио против Федерера и Надала - рекао је Хенман.
Главна тема је увек управо та трка, ко ће освојити највише трофеја када су највећи турнири у питању.
- Неке од рекорда Новак жели да обори. Враћају се Федерер и Надал, али не бих се кладио да их неће престићи - закључио је Британац.
Новак ће већ у фебрурару покушати да се приближи великим ривалима, пошто је тад на програму Аустралијан опен који је Србин освајао рекордних осам пута.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
ВЕЛИКА ДИЛЕМА: Тим жели на Олимпијске игре у Јапан, не дозвољава му тата...
05. 12. 2020. у 14:54
ПРЕСЕДАН: Квалификације за Аустралијан Опен на Блиском истоку или у Лос Анђелесу?
04. 12. 2020. у 21:21
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НАВИЈАЧИ У ЧЕТИРИ УЈУТРУ ЧЕКАЛИ СЕЛЕКТОРА ДА СЕ ОБРАЧУНАЈУ! Хаос због испадања са Мундијала (ВИДЕО)
Репрезентација Јужне Кореје доживела је неуспех на Мундијалу пошто није прошла групу, што је разбеснело њихове навијаче.
30. 06. 2026. у 15:24
СЕНЕГАЛ СЕ "САМОУБИО" НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Белгија надокнадила два гола засотатка, па у надокнади другог продужетка изборила осмину финала
Фудбалери Белгије нестварним преокретом победили су Сенегал у шеснаестини финала Мундијала (3:2) и обезбедили меч против победника меча САД - Босна и Херцеговина.
01. 07. 2026. у 22:00
ХРВАТИ ПРИЗНАЛИ: "Зашто су нам оправдано поништили гол за 2:2"
ХРВАТСКА репрезентација је испала са Светског првенства. Изгубили су од Португала 2:1 у осмини финала Светског првенства и завршили свој наступ, док ће Кристијано Роналдо и другови у осмини финала јуришати на комшијску Шпанију.
03. 07. 2026. у 17:09
Коментари (0)