ЈОШ ЈЕДНО ДОСТИГНУЋЕ НОВАКА: Ђоковић најбољи и у 2020. години
НАЈБОЉИ тенисер света Новак Ђоковић показао је по још једног сегменту зашто је апсолутни краљ "белог спорта".
Фото АП
Наш ас је 2020. годину окончао као први на АТП листи. То је урадио шести пут у каријери и у том параметру се изједначио са легендарним Питом Сампрасом.
Ипак, Ђоковић је и у овој сезони био играч који је освојио највише бодова - 6.855, а иза себе је оставио Доминика Тима (4.615) и Рафаела Надала (4.050).
Ово је само још један доказ да је Новак доминирао и ове године, ако се изузме финиш где није играо онако како се од њега очекује.
На четвртом месту се нашао Данил Медевев (4.025) који је био сјајан у завршници сезоне. Освојио је Мастерс у Паризу, а потом и Завршни турнир у Лонодну.
Пета позиција припала је Немцу Александру Звереву (3.455), док је шести Рус Андреј Рубљов (3.425) који је иначе ове сезоне освојио пет титула, једну више од Ђоковића.
У Топ 10 се још налазе Стефанос Циципас (2.495), Дијего Шварцман (2.200), Милош Раонић (1.725) и Пабло Карењо Буста (1.710).
Подсетимо, Ноле је ове године освојио Аустралијан опен, Дубаи, Мастерсе Синсинати и Рим, као и АТП куп где је тријумфовао са репрезентацијом Србије.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Црвени ђаволи се враћају на победничку стазу: Лидс је архивиран, време је за освету Брентфорду за два претходна пораза
МАНЧЕСТЕР јунајтед у понедељак увече на Олд Трафорду дочекује Брентфорд у мечу који може бити веома важан у борби за пласман у Лигу шампиона. Домаћин је тренутно трећи на табели Премијер лиге и налази се у одличној позицији пред сам финиш сезоне.
27. 04. 2026. у 10:36
Путин је данас отишао код човека који га је учио о биткама, ево шта се тамо десило (ВИДЕО)
Најновије вести из Руске Федерације тичу се онога што је урадио Владимир Путин, председник Русије.
27. 04. 2026. у 19:34
Драма у Вашингтону: Меланија угледала спорно име на папиру, па пребледела - ево шта је заправо писао на цедуљи
МИСТЕРИОЗНИ комадић папира изазвао је бројне коментаре након инцидента са пуцњавом на вечери Удружења дописника Беле куће у Вашингтону.
27. 04. 2026. у 10:00
Коментари (1)