ЗАВРШНИ МАСТЕРС ЋЕ ДОБИТИ НОВОГ ШАМПИОНА: Велика борба и победа Надала против Циципаса

19. 11. 2020. у 23:54

ШПАНСКИ тенисер Рафаел Надал пласирао се у полуфинале Завршног мастерса у Лондону, пошто је у последњем мечу групе "Лондон 2020" победио Стефаноса Циципаса са 6:4, 4:6, 6:2.

Сада је јасно да ћемо добити новог шампиона овог турнира јер је Грк био бранилац титуле и овим поразом је завршио учешће.

Меч је у прва два сета био изједначен и виђена је велика борба. У првом сегменту сусрета су играчи све до деветог гема држали свој сервис, а онда је други рекет планете направио брејк и убрзо потом је дошао на корак до победе.

Ипак, није се предавао шести тенисер на АТП листи. Одмах на старту другог сета је спасао брејк лопту, да би потом у десетом гему одузео Шпанцу сервис и одвео меч у трећи сет.

У одлучујућем делу меча виђена је доминација 34-годишњака из Манакора. Био је свежији, имао је више снаге, па је после два сата и шест минута игре успео да се докопа полуфинала.

Њему ће ривал у тој фази такмичења бити Рус Данил Медведев. Као први из ове групе међу четири најбоља играча пласирао се Доминик Тим.

Аустријанац ће свог противника сазнати сутра када свој меч одиграју Новак Ђоковић и Александар Зверев. Онај ко буде бољи у том дуелу отићи ће на мегдан трећем играчу планете.