НОВАК РУШИ СВЕ ПРЕД СОБОМ: Уколико победи Циципаса пада још један Федереров рекорд!

08. 10. 2020. у 08:19 >> 08:28

НОВАК Ђоковић у претходним недељама неретко обори рекорд постављен од стране Роџера Федерера, а чини се да би ускоро могао да падне још један.

Ђоковић је све ближи рекорду који је Швајцарац поставио по броју недеља на 1. месту, недавно је оборио један његов рекорд.

Онај по броју победа на Ролан Гаросу, Новак је сада на коти 73, три више од Федерера.

Швајцарац је четири пута губио у финалу и једном славио, а победа Ђоковића над Циципасом донела би му прво финале откако је Новак подигао трофеј 2016. године.

Новак би се својим петим финалом на Отвореном првенству Француске изједначио са Федерером, Матсом Виландером, Иваном Лендлом... На другом месту у овој категорији је Бјорн Борг са шест финала, а убедљиво први је Рафаел Надал који је тренутно на 12 финала.

Уколико би освојио турнир, Ђоковић би постао први међу највећим играчима свих времена који би сваки гренд слем освојио по најмање два пута.