НАДАЛ ЗАБРИНУТ КАО НИКАДА: Ђоковић трља руке и смеши се трофеју на Ролан Гаросу

Марко Паунић
Марко Паунић

27. 09. 2020. у 09:16

РОЛАН Гарос није ни почео а већ су кренула препуцавања, “вагања” око тога ко је фаворит у Паризу.

НАДАЛ ЗАБРИНУТ КАО НИКАДА: Ђоковић трља руке и смеши се трофеју на Ролан Гаросу

Фото: ЕПА

Новак Ђоковић препушта улогу фаворита “краљу” шљаке Рафаелу Надалу, освајач Ју-Ес опена Доминик Тим пребацује лоптицу у двориште и српског и шпанског тенисера...

А за све то време главна тема су нове лоптице на грен слем турниру у Француској.

Одлучено је да се уместо досадашњих "Баболат" лоптица на Ролан Гаросу користе "Wилсон", а иако на прво око то не делује као значајна разлика - тенисери је и те ако осете и неки су се већ жалили. Први међу њима најтрофејнији играч на шљаци Рафаел Надал.

Наиме, Надал је казао да поменуте лоптице нису погодне за игру на шљаци, да се мучио док је вежбао с њима на Мајорци, па истиче да је то један од разлога што није фаворит на Ролан Гаросу.

- Лоптице су сада потпуно другачије и биће веома тешке, споре...", поручио је Шпанац.

- Веома је хладно. Наравно, уз то је битно и да су припреме трајале кратко. Али знате шта, овде сам да се борим и да играм најјаче могуће, да тренирам са правим ставом и да тако дођем у шансу. То ми је главни циљ".

С друге стране многи сматрају да би лоптице могле да одговарају другим тенисерима, попут Новака Ђоковића и Данила Медведева, који воле мало спорије услове.

- Први пут ћемо играти са 'Вилсон' лоптицама на шљаци. Оне јесу тешке. Али има и до тога што је врло је хладно. Шљака је тешка и влажна. То је што је, морамо да прихватимо. Зато смо сви дошли раније, како бисмо се навикли на услове", поручио је Ђоковић.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КО БИ СЕ ОВОМЕ НАДАО: Клуб који са клупе предводи џелат Србије и Црне Горе на прагу је уласка у другу фазу Лиге шампиона!

КО БИ СЕ ОВОМЕ НАДАО: Клуб који са клупе предводи џелат Србије и Црне Горе на прагу је уласка у другу фазу Лиге шампиона!

Карабаг, циљајући да прекине серију од пет утакмица без победе против холандских тимова у Европи, дочекује Ајакс на "Републичком стадиону Тофик Бахрамов" у оквиру шестог кола Лиге шампиона.

10. 12. 2025. у 07:40

ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта су гробари из Београда урадили Бед блу бојсима, навијачима ФК Динамо Загреб! (ФОТО)

ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта су "гробари" из Београда урадили Бед блу бојсима, навијачима ФК Динамо Загреб! (ФОТО)

Док Хрватска још прича о тамошњем дербију, у коме су се састали Динамо Загреб и Хајдук Сплит, као нова тема тамошњој јавности наметнула се - вест из Србије.

09. 12. 2025. у 20:50

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (2)

ТРАМП АМИНОВАО, ЦЕЛА РУСИЈА БЕСНА! Најновије вести из Америке су потпуно невероватне