НИШТА ОД ТЕНИСА: Регионалне власти саветовале отказивање Мастерса у Мадриду

Марко Паунић
Марко Паунић

01. 08. 2020. у 13:55

НИЈЕ само неизвестан Ју-Ес опен, већ и мастерс у Мадриду. Регионалне власти подручја шпанске престонице препоручиле су да се због пандемије откаже турнир из серије 1000, саопштили су организатори.

НИШТА ОД ТЕНИСА: Регионалне власти саветовале отказивање Мастерса у Мадриду

Тениске лоптице фото: ЕПА

Мастерс је требало да се одржи у мају, али је одложен за септембра, од 12. до 20. Нажалост, у Шпанији су поново букнула жаришта, тако да организатори размишљају како да одрже престижни турнир "без санитарних компликација" које би утицале на играче гледаоце и запослене. Саопштено је и да се разматрају све могуће опције. Организатори су подвукли да ће коначну одлуку донети власник лиценце Јон Цирјак и група "Супер слем лтд".

Директор турнира Фелисијано Лопез је пре неколико дана рекао да очекује да ће бити отворен део трибина за навијаче, баш као што је планирано и за Ролан Гарос, који стартује 27. септембра.

Мастерс у Мадриду требало би да буде увертира за Ролан Гарос. Титулу брани Новак Ђоковић, а Рафаел Надал, који је пет пута освајао Мадрид (2005, 2010, 2013, 2014. и 2017) недавно је рекао да ће сигурно учествовати на турниру.

Уколико се турнир одржи може да утиче и на АТП ранг листу. Наиме, због нових правила нико од тенисера не може да изгуби поене, већ само да их добије. То значи да уколико Ђоковић учествује и одбрани титулу не би добио ниједан поен. С друге стране Рафаелу Надалу, који је лане испао у полуфиналу, би евентуални тријумф донео 640 бодова, што би закомпликовало ситуацију на АТП листи.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал жели да остане у трци за титулу, Атлетико да му уништи шампионске снове

СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал жели да остане у трци за титулу, Атлетико да му уништи шампионске снове

ЈЕДАН од највећих дербија светског фудбала игра се вечерас од 21.00 на "Сантијаго Бернабеу" где ће Реал Мадрид дочекати Атлетико у мечу који може имати огроман утицај на расплет шампионске трке у Ла Лиги.

22. 03. 2026. у 07:30

Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)

Шта је заправо реaктор Димона, најстроже чувани израелски објекат - где свега има, а Израелци све строго крију? (ФОТО)

У балистичком ракетном нападу на Димону, град на југу Израела, повређено је 47 људи, који су запослени у болници. Већина повреда је узрокована шрапнелима, према израелској служби за хитне случајеве Маген Давид Адом. Димона се налази око 13 километара од нуклеарног истраживачког центра Негев.

21. 03. 2026. у 21:44 >> 22:08

Коментари (0)

ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ: Морам да саопштим вест која су ми јавили пре неколико минута