"ОСВЕТИЋУ СЕ НОВАКУ"! Стигле жестоке претње Ђоковићу пред четвртфинале Аустралијан опена
Италијански тенисер Лоренцо Музети играће у четвртфиналу Аустралијан опена против Новака Ђоковића, пошто је данас у осмини финала у Мелбурну победио Тејлора Фрица резултатом 6:2, 7:5, 6:4 за два сата и четири минута.
FOTO: Tanjug/AP
Ђоковић је без борбе дошао до четвртфинала након што се Јакуб Меншик повукао са турнира због повреде.
Српски и италијански тенисер су одиграли 10 међусобних мечева, а Ђоковић води 9:1 у победама.
Ђоковић и Музети су се последњи пут састали пре два месеца у Атини, када је српски тенисер био бољи резултатом 4:6, 6:3, 7:5.
- Велики је изазов играти против Новака увек, посебно у Аустралији где је освојио много, много титула. Одлично познаје услове, зна апсолутно све. Биће тежак меч сигурно. Добро се осећа, није изгубио ниједан сет до сада, имао је шансу и да нешто дуже одмори. У тим годинама, мислим да је срећан због тога. Добро се познајемо, дуго смо играли, само једном сам победио. Надам се да ћу успети да му се осветим. У Атини сам био баш близу, рекао бих да сада имам нову шансу", рекао је Музети на конференцији за медије.
Питали су га да издвоји две ствари које су најтеже када игра против најбољег свих времена.
- Једна је свакако то што играш против његовог карактера, статуса који има као играч и као шампион какав јесте. Друга је начин на који преокрене ствари и извуче се из тешке ситуације тако што подигне ниво игре, ето рекао бих те две ствари које Новак стално ради."
Меч четвртфинала Аустралијан опена између Ђоковића и Музетија играће се у среду.
Бонус видео: Сада је све јасно - ево шта руски навијачи стварно мисле о Косову
Препоручујемо
ЂОКОВИЋ БЕЗ БОРБЕ У ЧЕТВРТФИНАЛУ! Меншик се повукао са Аустралијан опена
25. 01. 2026. у 10:36
САБАЛЕНКА ОТКРИЛА: Чекам поруку Новака Ђоковића - Никада је нисам добила (ВИДЕО)
25. 01. 2026. у 09:03
ЗВЕЗДА МОЖЕ ДИРЕКТНО У ОСМИНУ ФИНАЛА ЛИГЕ ЕВРОПЕ: На њој је да победи Селту, а за остало ћемо видети...
Црвена звезда у четвртак увече дочекује Селту на "Стадиону Рајко Митић" (21.00) у једној од кључних утакмица лигашке фазе Лиге Европе, у тренутку када је борба за пласман у нокаут рунду изузетно згуснута. Српски шампион се налази на 11. месту са 13 освојених бодова, док су гости из Галиције три позиције ниже са само бодом мање.
29. 01. 2026. у 07:00
АУСТРАЛИЈАН ОПЕН 2026: Новак Ђоковић понижен као никада пре!
Најновије вести везане за Аустралијан опен 2026 су прилично неочекиване.
29. 01. 2026. у 13:10
СПАС У 10 СЕКУНДИ: Како сами себи можете да помогнете у случају срчаног удара
ИНФАРКТ је један од најчешћих узрока изненадне смрти, и то све чешће код младих особа.
29. 01. 2026. у 07:41
Коментари (0)