КАКАВ МЕЧ НА ВИМБЛДОНУ: Кецмановић после маратона срушио Американца за друго коло

Часлав Вуковић

01. 07. 2025. у 15:37

СРПСКИ тенисер Миомир Кецмановић успео је после велике борбе да се пласира у друго коло Вимблдона. Он је на старту трећег гренд слема био бољи од Алекса Микелсена са 6:2, 3:6, 6:3, 3:6, 7:6(6).

КАКАВ МЕЧ НА ВИМБЛДОНУ: Кецмановић после маратона срушио Американца за друго коло

Foto: Profimedia

Ова победа много значи Србину, с обзиром на то да је у Лондон дошао без тријумфа на травнатој подлози, пошто је губио у првом колу Халеа и Истборна.

Што се меча са Американцем тиче, Миша га је идеално отворио. Врло брзо је повео са 4:0, а онда је сет сигурно привео крају и дошао је до предности.

Ипак, 32. на АТП листи је успео да се издгине из непријатне ситуације. У другом сету је направио брејк у осмом гему, потом на свој сервис потврдио исти, те тако изједначио резултат.

У трећем сегменту је 49. тенисер света био тај који је направио једини брејк. Урадио је то у осмом гему. Имао је Микелсен прилику да у наредном врати изгубљено, али се Кецмановић извукао и повео са 2:1.

Четврти сет је припао 20-годишњаку из Калифорније, па је одлука о победнику донета так у одлучујућем петом делу меча.

Као да играчи нису били уморни, пошто је овај сет протекао без иједне брејк прилике. Можда је и најправедније било да се у супер тај-брејку добије учесник другог кола. Кецмановић је био је сјајан, изгубио је само један свој сервис, ривалу одузео три и тријумфовао је после три сата и 16 минута.

Србин ће у другом колу играти против победника меча Јеспер де Јонг (Холандија) - Кристофер Јубенкс (САД).

Бонус видео: Новак Ђоковић - Пет тајни због којих је најбољи на свету

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КРИЗА НА СТАМФОРД БРИЏУ: Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге

КРИЗА НА "СТАМФОРД БРИЏУ": Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге

После болног пораза у Бергаму и серије скромних резултата у Премијер лиги, Челси се враћа на „Стамфорд бриџ“ са јасним циљем, прекинути лош низ и одржати корак са екипама из врха. Међутим, противник који долази у Лондон је тренутно један од најнепријатнијих у првенству, Евертон Дејвида Мојеса који на крилима четири победе у последњих пет кола долази у престоницу.

13. 12. 2025. у 07:30

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од 45 и плаћаћемо је још

ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још

ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.

13. 12. 2025. у 15:33

Коментари (0)

ДЕДА МИ ЈЕ РОМ: Истина о Пријином пореклу - има ромске крви Филип и Брена то знају, не смета им