ТЕНИС ДОЖИВЉАВА ПРОМЕНЕ: Ево шта ће бити ново на Ју-Ес опену
ЈУ-ЕС опен је последњи гренд слем у години, а организатори тог турнира најавили су одређене промене у такмичењу.
FOTO: Tanjug/AP
Наиме, ради се о микс дублу. Истиче се да ће наградни фонд бити милион долара, играће се мање мечева, краћи је жреб и предност се даје играчима којима је приоритет сингл.
Циљ је да се што више звезда "белог спорта" привуче да игра у паровима, што би уједно повећало гледаност.
Турнир у микс дублу ће се играти пре главног, у време док трају квалификације, а сви мечеви ће бити на два глана терена - "Артур Ешу" и "Луј Армстронгу".
Такође, на догађају ће учествовати 16 тимова, што је дупло мање у односу на прошле сезоне. Осам тимова ће се рангирати на основу комбинованог пласмана играча у синглу, док ће преосталих осам парова добити специјалне позивнице.
Мечеви ће се играти у два добије сета, док је на 4:4 тај-брејк. Одлучујући сет ће бити решен после својеврсног супер тај-брејка до 10 поена.
Подсетимо, овогодишњи Ју-Ес опен на програму је од 24. августа до 7. септембра.
Бонус видео: Новак Ђоковић - Пет тајни због којих је најбољи на свету
Препоручујемо
ТЕНИСКА РЕВОЛУЦИЈА: Ово је незапамћено! Тачка после које нема повратка
11. 02. 2025. у 19:45
Црвени ђаволи се враћају на победничку стазу: Лидс је архивиран, време је за освету Брентфорду за два претходна пораза
МАНЧЕСТЕР јунајтед у понедељак увече на Олд Трафорду дочекује Брентфорд у мечу који може бити веома важан у борби за пласман у Лигу шампиона. Домаћин је тренутно трећи на табели Премијер лиге и налази се у одличној позицији пред сам финиш сезоне.
27. 04. 2026. у 10:36
Русија је згрожена! Не може да верује шта су урадили Турци (ВИДЕО)
Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "Специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, углавном скрајнута када се о спорту ради, због бројних међународних санкција. Али, спортске вести које, у најави, треба да обрадују Русе - понекад их шокирају. Као ова.
30. 04. 2026. у 19:38
Русија спрема напад на ТРИ европске земље - жели да тестира НАТО: Алармантне тврдње стручњака
ПРЕМА новој анализи, Русија се активно припрема за напад на балтичке државе, што би представљало велики војни изазов за Запад. Таквим потезом, Владимир Путин би тестирао спремност НАТО-а да брани три мале чланице - Естонију, Летонију и Литванију - у случају могућег почетка Трећег светског рата.
02. 05. 2026. у 21:42
Коментари (0)