КАКВА УВЕРТИРА ЗА ЈУ-ЕС ОПЕН: Јаник Синер тријумфом над Американцем стигао до титуле на мастерсу у Синсинатију
Први рекет света Јаник Синер заиграо је свој најбољи тенис у финалу Синсинатија и победио Френсиса Тијафоа са 2:0 (7:6 (7:4), 6:2).
ФОТО: Танјуг/АП
Наговештавао је развој догађаја у првом сету да ћемо гледати још један маратон и мучење Синера као што је то био случај у претходних неколико мечева. Боље је на терену изгледао Тијафо и користећи велики број неизнуђених грешака ривала чешће долазио до брејк лопти.
Ипак, први рекет планете је упркос свему одржао егал и дочекао својих пет минута при резултату 6:6. Тај-брејк испоставио се као прекретница даљег тока меча, пошто је Синер направивши три мини-брејка дошао до 1:0 у сетовима.
Свака неизвесност у финалу завршена је већ у првом сету. Фуриозним издањем у другом делу игре шампион овогодишњег Аустралијан опена и Мајамија препустио је противнику само два гема и вратио се на победничке стазе. Рекло би се у најбољем могућем моменту пред последњи гренд слем у сезони, Ју-Ес опен.
БОНУС ВИДЕО: ВЕСЕЛИ СЕ, СРПСКИ РОДЕ: Новак Ђоковић је овако прославио злато на Олимпијским играма
Препоручујемо
НЕ МОЖЕ СЕ БЕЗ ТРЕНЕРА НА ГВАРДИОЛУ: Сити је више него спреман да искористи "хаос" у редовима "плаваца"
ОНО што је и у идеалним околностима једно од најтежих гостовања у Премијер лиги, за Челси долази у најгорем могућем тренутку. После раскида сарадње са Енцом Мареском, „плавци“ без шефа стручног штаба гостују Манчестер ситију (18.30), који нема право на нови кикс у трци за титулу.
04. 01. 2026. у 11:30
ЖИВОТНИ БРОДОЛОМ ЧОВЕКА КОЈЕМ СЕ ДИВИЛА ЈУГОСЛАВИЈА: Упао у финансијске проблеме, остао без куће
Тим речима хрватски "Вечерњи лист" пише о животном паду некада истинског спортског аса СФРЈ.
04. 01. 2026. у 14:03
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)