"НА ВИМБЛДОН ИДЕМ ДА СЕ ТАКМИЧИМ": Синер после победе у Халеу

Јелена Симаиновић

24. 06. 2024. у 08:12

Италијански тенисер Јаник Синер освојио је Хале и сада су апетити порасли пред Вимблдон, поготово пошто је дошао као први рекет света.

НА ВИМБЛДОН ИДЕМ ДА СЕ ТАКМИЧИМ: Синер после победе у Халеу

Foto: Profimedia

– Ова победа ће ми много подићи самопоуздање. Освајање прве титуле на трави је веома специјалнно и даје ми огромну веру у себе - рекао је Синер.

Као што се види из резултата, финале је било веома неизвесно. Пољак је најближи вођству био када није искористио једину сет-лопту у првом тај-брејку.

– Знао сам да ако желим да победим, морам да будем максимално концентрисан у сваком моменту и да пружим максимум у свим преломним поенима – рекао је Синер.

Foto: Profimedia

Иако су му амбиције максимално порасле, број 1 је и даље опрезан у изјавама.

– На Вимблдон идем са жељом да се такмичим. Знам да је тамо трава мало другачија него овде, али сам већ раније успевао да тамо добро играм. Сада идем у Лондон са још више самопоуздања – рекао је Синер.

Тријумфом у Халеу Италијан је постао тек осми број 1 који је победио на првом турниру по крунисању за краља тениса. Пре њега су то успели Џими Конорс, Бјерн Борг, Матс Виландер, Стефан Едберг, Пит Сампрас, Новак Ђоковић и Енди Мари.

Синер сада има 14 трофеја, први на трави. У овој години је већ победио на Аустралијском опену, у Ротердаму и Мајамију. 

БОНУС ВИДЕО "ЂОКОВИЋ МОЖЕ ДА ИГРА ЈОШ 2-3 ГОДИНЕ": Горан Иванишевић о Новаку и будућим плановима

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗВЕЗДА МОЖЕ ДИРЕКТНО У ОСМИНУ ФИНАЛА ЛИГЕ ЕВРОПЕ: На њој је да победи Селту, а за остало ћемо видети...

ЗВЕЗДА МОЖЕ ДИРЕКТНО У ОСМИНУ ФИНАЛА ЛИГЕ ЕВРОПЕ: На њој је да победи Селту, а за остало ћемо видети...

Црвена звезда у четвртак увече дочекује Селту на "Стадиону Рајко Митић" (21.00) у једној од кључних утакмица лигашке фазе Лиге Европе, у тренутку када је борба за пласман у нокаут рунду изузетно згуснута. Српски шампион се налази на 11. месту са 13 освојених бодова, док су гости из Галиције три позиције ниже са само бодом мање.

29. 01. 2026. у 07:00

Коментари (0)

ПРЕОКРЕТ У СЛУЧАЈУ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Најбољи на свету се враћа на терен - моћиће до МВП награде!