ТОТАЛНО ЛУДИ БРОЈЕВИ: Надал је због овога "краљ шљаке" и нико му није ни близу

Јелена Симаиновић

17. 04. 2024. у 12:00

Шпански тенисер Рафаел Надал је још једном показао да је "краљ шљаке" и да ће то и остати чак и када оде у пензију.

ТОТАЛНО ЛУДИ БРОЈЕВИ: Надал је због овога краљ шљаке и нико му није ни близу

Foto: Profimedia

По повратку на терен након вишемесечне паузе, Надал је у првом колу турнира у Барселони победио Флавија Коболија са 2:0 и тако наставио нестварну серију.

Наиме, Надал је одиграо 111 турнира на шљаци, а чак 110 пута је славио у првој рунди. Једини пораз му је био против Хуана Карлоса Ферера 2008. године на турниру у Риму.

Ипак, треба напоменути да је Надал тада имао жуљ на нози након што је освојио турнир у Барселони, па делимично може да се оправда лош дан против Ферера.

Такође, Рафа Надал никада није изгубио два везана меча на шљаци у каријери, а одиграо је укупно 577 дуела.

Рафа има 91,3% победа на шљаци кроз каријеру, а на својој омиљеној подлози освојио је 63 од укупно 92 титуле.

БОНУС ВИДЕО Новак Ђоковић о томе зашто је Никола Пилић важан за њега, а зашто за Србију

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на Ђузепе Меаци

ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на "Ђузепе Меаци"

ПОСЛЕ пораза од 3:1 у Норвешкој, Интер мора да крене у потпуни јуриш када у реваншу плеј-офа Лиге шампиона дочекао Боде глимт пред пуним трибинама чувене "Ђузепе Меаце" (21.00).

24. 02. 2026. у 07:00

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

СПРЕМА СЕ НАЈСТРАШНИЈИ УДАР? Американци распоредили авионе, свет дрхти и чека расплет