ГАЗИ ПО ЂОКОВИЋУ ШТО ЈАЧЕ! Надал понизио Новака: Ова два играча су урадила више за тенис од Србина
КАО да је кренула кампања ко ће најјаће да удари на Новака Ђоковића.
Foto: Printskrin
Британци су познати по томе, превазишли су и Амере, традиционалним отровним стрелицама, али није ту крај. Недавно је Аргентинац Хиан Монако рекао да су Роџер Федерер и Рафаел Надал важнији за тенис од Србина, а сада се на његове рећи надовезао и Тони Надал.
Стриц шпанског тенисера Рафаела, је наставио да гази по свему што је Ђоковић постигао речима да је "Федерер далеко изнад свих", а њему уз раме је ставио и свог нећака.
"Мишљења сам да је Федерер тај који је успео да игра на вишем нивоу и постигне теже ствари, Ђоковић је тај који је освојио највише, а да Рафа није био толико дуго повређен вероватно би освојио више од свих осталих.
Одлично гура Новак Ђоковић на овогодишњем Вимблдону и стигао је до четвртфинала где га чека Андреј Рубљов (меч се игра око 15.50). Српски ас и најбољи тенисер свих времена на добром је путу да освоји и 24. гренд слем трофеј, али то очигледно није довољно да добије поштовање какво заслужује...
Тони Надал, стриц шпанског тенисера Рафаела, је у јеку речи некадашњег играча Хуана Монака да су "Роџер Федерер и Рафа Надал важнији за тенис од Новака" наставио да гази по свему што је Ђоковић постигао речима да је "Федерер далеко изнад свих", а и да би његов нећак био много бољи да није било повреда...
- Верујем да су Федерер и Надал урадили много више за тенис од Ђоковића. Поготово Федерер, који је превазишао све. Када говоримо о томе ко је најбољи свих времена, треба да узмемо у обзир јасне стандарде, који су опет дискутабилни. Јер, ко је најбољи свих времена, онај са светским рекордом или онај ко освоји Олимпијске игре? Искрено, не знам... Мишљења сам да је Федерер тај који је успео да игра на вишем нивоу и постигне теже ствари, Ђоковић је тај који је освојио највише, а да Рафа није био толико дуго повређен вероватно би освојио више од свих осталих", каже Тони Надал.
Имао је Тони занимљив одговор и о подлогама на којима се играју грен слемови.
- Па, Ђоковић је бољи јер је освојио више гренд слемова од Рафе. Новак их има 23. Мада, треба да истакнемо да се игра највише на тврдим подлогама. Дакле, Рафа игра три гренд слема на површинама које му не одговарају. Све Мастерсе игра на површинама које му нису одговарајуће".
На крају је причао и повратку Рафаела Надала на терен.
- Рафа има 37 година, а године све теже падају играчима у каснијој доби. Рафа сигурно жели да се врати на терен, да се опорави скроз. Ако све прође како треба, наставио би да игра. Неће бити лако да постигне резултате које жели, јер ће до тада изгубити ренкинг и пут ће му бити много тежи. Рафа ове године није био спреман да се такмичи на високом нивоу на Ролан Гаросу. Није желео да оде на турнир и испадне у трећем колу. Сада тренира, ради на кондицији и физичкој снази. Још не може да се бави тениским стварима, доктори му не дају. Не док се потпуно не опорави. Мислим да ће за месец дана бити спреман да опет ради тениске ствари.
Препоручујемо
НОВАК ВИШЕ НЕЋЕ ДА ЋУТИ! Ђоковић тражи да Вимблдон хитно промени спорно правило
10. 07. 2023. у 22:10
НЕМА ОДМОРА ЗА НОВАКА! Организатори Вимблдона одлучили када Ђоковић игра четвртфинале
10. 07. 2023. у 18:15
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОРВЕШКА ПРОТИВ ТРАДИЦИЈЕ: Французи играју за селектора Дешана
НОРВЕШКА и Француска састају се у оквиру последњег кола групне фазе Светског првенства 2026. године.
26. 06. 2026. у 06:30
УЗДИСАЛА ЦЕЛА ПЛАНЕТА! Најпознатија хрватска навијачица полугола стигла на Светско првенство! (ФОТО)
Измамила је уздахе свих обожаваоца и припадника мушког пола, навијачица "коцкастих" Ивана Кнол.
24. 06. 2026. у 07:32
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (9)