ВЕЛИКЕ ПРОМЕНЕ У ТЕНИСУ: Вимблдон променио правило о игрању на три добијена сета
ОРГАНИЗАТОРИ Вимблдона одлучили су да направе велику промену за овогодишње издање најпрестижнијег гренд слема, а која ће бити примењена и у даљој будућности.
Фото архива ВН
Наиме, Вимблдон је био последњи гренд слем турнир на којем су се мечеви мушког дубла играли на три добијена сета, што су негодовали многи тенисери који наступају и у сингл конкуренцији. Логично, трошили су много енергије, што је касније утицало на њихове наступе у појединачним мечевима. Међутим, сада то више неће бити случај.
Организатори су саопштили да одлука о скраћивању мечева донета после "широких консултација" и да се том одлуком Вимблдон ускладио са осталим гренд слем турнирима.
"Такође, ово ће омогућити лашке одређивање распореда мечева, а и охрабриће више играча да се пријаве за дубл", навели су организатори.
Подсетимо, Метју Ебден и Макс Парсел освојили су титулу у мушком дублу на прошлогодишњем Вимблдону.
Овај аустралијски дубл је у финалу победио хрватске играче Николу Мектића и Матеа Павића са 7:6, 6:7, 4:6, 6:4, 7:6, а меч је трајао четири сата и 11 минута.
БОНУС ВИДЕО: НЕПОЗНАТИ АУСТРАЛИЈАН ОПЕН: Ово можда нисте знали о познатом тениском турниру
ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на "Бернабеу"
МЕСТО у осмини финала Лиге шампиона биће решено у Мадриду, где Реал дочекује Бенфику после победе од 1:0 у Лисабону. Гол одлуке у првом мечу постигао је Винисијус, али резултат није био једина тема вечери – дуел је обележио инцидент и прекид због наводног расистичког испада Престијанија према Винисијус, што је додатно подигло тензију пред реванш.
25. 02. 2026. у 06:27
ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Због овога је одложена фудбалска утакмица! (ФОТО)
Најновије вести из Хрватске су такве да се цео свет смеје.
24. 02. 2026. у 19:55
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)