СРБИЈА САВЛАДАЛА ЈУЖНУ КОРЕЈУ: Кецмановић донео победу "орловима" против Јужне Кореје

15. 09. 2022. у 19:43

СРБИЈА је остварила прву победу у Дејвис купу ове сезоне, пошто је Миомир Кецмановић успео да савлада ривала из Јужне Кореје Сунву Квона са 6:3, 6:4.

СРБИЈА САВЛАДАЛА ЈУЖНУ КОРЕЈУ: Кецмановић донео победу орловима против Јужне Кореје

Најбоље рангирани играч у нашој селекцији (33. на АТП листи) је јуче изгубио тесан меч од Роберта Баутисте Агута. Ипак, то га није пољуљало па је данас пружи добру парију и упише свој први тријумф за репрезентацију.

Први сет био је изједначен све до осмог гема када је 23-годишњи Београђанин направио брејк и недуго потом окончао први сегмент меча.

Други део сусрета почео је идеално за Србина. Одмах је ривалу одузео сервис. Са првим проблемима на свој сервис Кецмановић се сусрео у шестом гему када се сучио са три брејк лопте. Ипак, пронашао је начин да их спасе.

Нови проблеми су настали у најгорем тренутку - када је сервирао за меч. Дозволио је и тада ривалу да дође до брејк шансе, али тада је натерао Квона да пошаље лопту у мрежу и потом приведе крају дуел који је трајао један сат и 21 минут.

До краја дана следи и меч у дублу који нема резултатски значај пошто је Србија добила оба сингла, јер је Душан Лајовић у првом сусрету био бољи од Сеонга Чана Хонга.

"Орлови" сутра одмарају, а у суботу од 16 сати играју меч треће рунде против селекције Канаде.

БОНУС ВИДЕО: Новак Ђоковић - Пет тајни због којих је најбољи на свету