ДОМИНАЦИЈА ПОЉАКИЊЕ: Ига Швјонтек освојила Ју-Ес опен

Најбоља тенисерка света Ига Швјонтек освојила је први пут у каријери Ју-Ес опен, пошто је у финалу грен слема у Њујорку савладала Тунишанку Онс Жабер 6:2, 7:6 (7:5).

ДОМИНАЦИЈА ПОЉАКИЊЕ: Ига Швјонтек освојила Ју-Ес опен

Фото: АП

Меч је трајао сат и 50 минута, а Пољакиња је тако дошла до трећег грен слем трофеја у каријери, пошто је претходно освојила два Ролан Гароса - 2020. и ове године.

Свјонтек је добила последњих 20 сетова у финалима које је играла на АТП туру.

Тријумфом у Њујорку пољска тенисерка инкасирала је 3,8 милиона долара

Жабер је поражена је и у другом финалу грен слема ове сезоне и у каријери, јер је претходно у финалу Вимблдона изгубила од Елене Рибакине са 3:6, 6:2, 6:2.

У финалу Ју-Ес опена у мушкој конкуренцији од 22.00 састаће се Норвежанин Каспер Руд и Шпанац Карлос Алкараз, а победник ће бити нови светски број један.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МАТЕМАТИКА ЈЕ ЈАСНА: Хрватима је потребан бод да се пласирају у нокаут фазу Светског првенства!

МАТЕМАТИКА ЈЕ ЈАСНА: Хрватима је потребан бод да се пласирају у нокаут фазу Светског првенства!

Хрватска и Гана одиграће један од најзанимљивијих мечева последњег кола групне фазе Светског првенства, пошто ће директан окршај у Филаделфији одлучити ко наставља, и са које позиције, такмичење из групе "Л". Афричка селекција је већ на четири бода и једном ногом је у шеснаестини финала, док "коцкасти" немају право на грешку и морају освојити бар један поен како би прошли даље.

27. 06. 2026. у 08:00

Коментари (0)

УПРАВЉАНИ РАСТ НАСУПРОТ ЛИНЕАРНОЈ ДОБИТИ: Где инвестирају банке које мењају тржишну динамику?