ДОБАР ЈЕ АЛКАРАЗ АЛИ ЈОШ ЗЕЛЕН ЗА ТРАВУ: Ђоковић сазнао име противника у четвртфиналу, али прво мора да победи сензацију турнира

О. М.

03. 07. 2022. у 20:40 >> 20:42

ИТАЛИЈАНСКИ тенисер Јаник Синер трећи је четвртфиналиста Вимблдона. Десети носилац је у четвртом колу савладао петог костураша КАрлоса Алкараса у четири сета - 6:1, 6:4, 6:7(8), 6:3.

Победник овог меча састаће се у борби за полуфинале против победника меча Новак Ђоковић - Тим ван Рајтховен који можете да пратите у преносу уживо на порталу "Новости".

Алкараз је пред овај дуел важио за фаворита, можда више тжзбог позиције на АТП листи и ореола будућег броја 1 који му је акламацијом доделила тениска јавност. Ипак, показао је данас да је још зелен за траву, иако се не може рећи ни за синера да му је то омиљена подлога.

Тако није изгледало у првом сету у коме је Италијан почистио Централни терен Шпанцем. У другом сету Алкараз се мало поправио, али је један рани брејк био довољан Синеру за вођство од 2:0.

Највише драме виђено је у трећем сету који је ушао у 13. гем. А у тај-брејку, први је до предности стигао Алкараз, међутим Синер је преокренуо и стигао до меч лопти које није искористио па је Шпанац смањио на 2:1 у сетовима.

Синер је поново преузео контролу у четвртом сету, рано дошао до брејка, али се онда и сам суочио са везаним брејк лоптама. Ту је показао невероватну прибраност и одличним сервисима спасао 0:40. Биле су му потребне још две меч-лопте да дође до победе у овом мечу и сада чека бољег из дуела првог носиоца и највећег изненађења турнира.

Овом победом, Синер је изједначио своје најбоље резултате на гренд слемовима, пошто је ове године стигао до четвртфинала АО, а 2020. био је међу осам на Ролан Гаросу.

Синер и Ђоковић састали су се до сада једном на АТП турнеји и то прошле године у шеснаестини финала Монте Карла, када је наш ас победио 6:4, 6:2.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45