ГОТОВО, ОВО ЈЕ КРАЈ ЈЕДНЕ ЕРЕ! Роџер Федерер после четврт века испада са АТП листе
НЕКАДА најбољи тенисер света Роџер Федерер није одиграо званичан меч на АТП турнеји више од годину дана, али захваљујући заштићеним поенима са Вимблдона из 2019. године, 600 је зарадио у оном епском финалу против нашег Новака Ђоковића, још није испао са АТП листе. То ће се ипак догодити по окончању овогодишњег издања незваничног првенства света.
Фото: EPA-EFE/NIC BOTHMA
Швајцарац, који је тренутно 96. играч света, тако ће испасти са АТП листе први пут после готово четврт века, јер би овог септембра прославио 25 година откада се његово име први пут појавило на листи Удружења тениских професионалаца.
Он је свој последњи меч одиграо управо на Вимблдону прошле године када га је у четвртфиналу у три сета поразио Хуберт Хуркач - 6:3, 7:6, 6:0.
После тога, Федекс, који је осам пута освајао Вимблдон, подвргао се операцији колена, трећој за 18 месеци и од тада се опоравља.
Наравно, ништа му не би значило ни да се појавио на овогодишњем турниру, јер ове године због неразумне одлуке Ол Ингланд клаба да не дозволи наступ Русима и Белорусима, АТП неће додељивати бодове за своју листу.
Швајцарац упркос свему не одустаје. Најавио је повратак следеће године, а у међувремену наступиће на Лејвер купу и на турниру у Базелу. За потоњи турнир мораће да добије специјалну позивницу, као и за све наредне док не сакупи довбољно бодова да се на основу АТП пласмана нађе на њима.
А то значи да у будућности постоји реална могућност да се у првом колу неког од турнира састане са Новаком Ђоковићем или Рафаелом Надалом!
БОНУС ВИДЕО - Порука лепе румунске тенисерке читаоцима "Новости"
Препоручујемо
ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на "Ђузепе Меаци"
ПОСЛЕ пораза од 3:1 у Норвешкој, Интер мора да крене у потпуни јуриш када у реваншу плеј-офа Лиге шампиона дочекао Боде глимт пред пуним трибинама чувене "Ђузепе Меаце" (21.00).
24. 02. 2026. у 07:00
ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Због овога је одложена фудбалска утакмица! (ФОТО)
Најновије вести из Хрватске су такве да се цео свет смеје.
24. 02. 2026. у 19:55
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)