ЂОКОВИЋ САВРШЕНОМ ПОЕЗИЈОМ ДО ЧЕТВРТОГ КОЛА: Словенац у улози спаринг партнера сјајном Новаку!

Александар Илић

27. 05. 2022. у 17:05 >> 17:19

Најбољи тенисер света Новак Ђоковић пласирао се у осмину финала Ролан Гароса, пошто је данас савладао Словенца Аљажа Беденеа 6:3, 6:3, 6:2.

Ђоковић је доминирао током целог меча и остварио четврти тријумф у међусобним дуелима, за свега сат и 45 минута..

Наредни ривал српском тенисеру биће Аргентинац Дијего Шварцман, који је раније данас савладао Бугарина Григора Димитрова 6:3, 6:1, 6:2.

Ђоковић против Шварцмана води 6:0 у међусобном скору. Ролан Гарос се игра за наградни фонд од 43,6 милиона евра.

ЂОКОВИЋ - БЕДЕНЕ 6:3, 6:3, 6:2

Трећи сет

6:2 - Две меч лопте има Ђоковић.

5:2 - Деветим асом Ђоковић долази до седмог гема, а у наредном сервира ривал за останак у мечу.

4:2 - Покушао је Новак да искористи моментум и дође до новог брејка, али то није успео.

4:1 - Нови савршени гем Ђоковића, Србин је у одличној позицији пред завршницу трећег сета.

3:1 - Нови брејк у правом тренутку прави Ђоковић

2:1 Ђоковић сада, по раније приказаном рецепту наставља да игра, долази до три гем лопте, а Бедене спашава прву.

1:1 - Сјајан је сада Аљаж Бедене на свој сервис.

1:0 - Прву брејк прилику на сервис Ђоковића имао је Бедене. Уследила је потом поезија на мрежи и добар смеч Србина.

Други сет 6:3, 6:3

6:3 - Две сет лопте имао је Ноле.

5:3 - Након дуге размене Ђоковић је послао савршену скраћену лоптицу, а ривал се није ни помакао са основне линије, само је честитао Србину. Три гем лопте још једном за најбољег тенисера света. Словенац сервира за останак у другом сету.

4:3 - Покушао је Новак да сломи отпор ривала на сервис, али није то успео. Словенац још једном сигуран.

4:2 - Ђоковић сада као да поручује ривалу: "Све што ти можеш, ја могу боље", сада и он добија гем "нулом" на сервис, те је притисак сада на ривалу који мора да одсервира добро како би остао у другом сету након тога.

3:2 - Коначно је Бедене одиграо добар сервис гем и добио га "нулом". Новак у мечу има 15 винера, у односу на 16 ривала. Док Словенац има шест неизнуђених грешака више.

Tekst potpisa

3:1 - Невероватно, у готово сваком гему на свој сервис Ђоковић је долазио до три гем лопте, Словенац се доста мучи са пријемом Нолетових јаких сервиса. Ипак, сада је Бенеде успео да спасе две, али потом шаље лоптицу ван терена.

2:1 - Из нерешиве ситуације у трећем гему другог сета Ђоковић је дошао до поена, а Словенац потом долази до 30:30. Дошао је након изједначења Ђоковић и до бреј прилике, а потом и брејка. Два пута је ривал послао лоптицу у мрежу.

1:1 - Разбеснео је Аљаж Новака који сада долази новом "нулом" до гема. Савршен гем за Србина.

0:1 - Словенац је након три минута добио гем на свој сервис. Видели смо доста атрактивних потеза, а једна скраћена лопта одушевила је публику, употребио је ривал Ђоковићево оружје против Србина.

Први сет 6:3

6:3 - Чини се да Новак игра таман онолико колико је потребно. Дошао је до 40:15 и искористио прилику да упише први сет. Ривал није имао ниједну брејк прилику.

5:3 - Пробудио се Аљажа Бедене, сада је он без изгубљеног поена добио гем.

5:2 - Поново је Ђоковић без много проблема на сервис узео гем и потврдио брејк. Након 29 минута игре Словенац сервира за останак у првом сету.

4:2 - Имао је Словенац 40:0, али је ипак Новак квалитетом успео да дође до изједначења и на крају првог брејка.

3:2 - Оно што је за сада добро јесте да ривал нема одговор за Ђоковићев сервис. Поново три гем лопти везано има Новак. Прву не користи, послао је лоптицу у мрежу, а након тога ас ударцем одлази на паузу.

2:2 - Ухватио је Ђоковић свој ритам. Имао је три брејк лопти. Бедене потом спасава све три, пропустио је Новак до сада четири брејк лопти. Стигла је потом и пета прилика за брејк. Невероватно, изашао је Бедене на мрежу, и само спустио лоптицу на страну ривала, ново изједначење, а потом са два асс ударца долази Аљаж до гема.

2:1 - Савршено, Ђоковић без изгубљеног поена, за готово један минут добија гем на свој сервис.

1:1 - Деловало је да ће Новак контролисати игру и на сергвис ривала, имао 30:15, али Бедене долази брзо до гем лопте. Потом Ђоковић сјајним ритерном изједначује и али се није дао Аљаж, који након два изједначења и шест минута игре изједначује.

1:0 - Фантастичан почетак за Новака Ђоковића. Једини поен дао је Ноле ривалу дуплом сервис грешком. Три минута требало му је да се упише на семафору.

Уочи меча

Набољи тенисер света Новак Ђоковић играће против Словенца Аљажа Беденеа други меч на централном терену "Филип Шатрије".

Новак Ђоковић је надиграо Словака Алекса Молчана са 3:0 (6:2, 6:3, 7:6 /7:4/), док је Бедене Пабла Куеваса са 3:1 (4:6, 6:4. 7:5/7:5/, 6:4).

Ђоковић и Бедене су се до сада три пута сретали на терену и у сва три меча победе је, без изгубљеног сета, славио наш најбољи тенисер.

БОНУС ВИДЕО: ПОРУКА ЗА НОВАКА: На кули Београд исписују се речи подршке

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39