НЕ МОЖЕ ДА БУДЕ СЛУЧАЈНО: Историја се понавља, ово је доказ да је Алкараз прави Надалов наследник
ШПАНСКО чудо од детета Карлос Алкараз све више оправдава надимак "нови Надал". Тренутно најбољи млади играч на АТП туру пројектован је као будући краљ шљаке и први рекет света, а један податак је управо невероватан.
ФОТО: АП
Алкараз, који ће за десетак дана напунити 19 година, пласирао се у полуфинале Барселона опена, победом над првим носиоцем Стефаносом Циципасом чија ноћна мора постаје дефинитивно, јер ово му је трећа победа против Грка у њихова три АТП окршаја.
Том победом, Шпанац из маленог Ел Палмара крај Мурсије, обезбедио је улазак у Топ 10 на АТП листи која ће изаћи у понедељак. Па шта, није ни први ни последњи 18-годишњак који ће ући у Топ 10 светског тениса?
Да, али није ни први који ће ући у Топ 10 светског тениса после пласмана у полуфинале Барселоне, на АТП листи која излази на дан 25. априла. Пре њега, то је успело управо Рафаелу Надалу 2005. године, месец дана пре његовог 19. рођендана.
Рафа је тада у финалу Барселоне савладао земљака Хуана Карлоса Ферера, који је данас Алкаразов тренер.
Карлос ће, дакле, у понедељак ући у Топ 10 на исти датум, после истог турнира и у истом узрасту (пар недеља горе-доле) као његов земљак и идол 17 година раније.
Рафи је те године освојио прву од 12 титула у Барселони и што је још важније најавио поход на први тријумф на Ролан Гаросу неколико недеља касније, прву од 21 гренд слем титуле које ће касније освојити.
- Ово је вероватно моја највећа победа на шљаци у досадашњој каријери. Све је било невероватно, моја игра, атмосфера на трибинама, цео меч - рекао је Алкараз после трећег тријумфа над Грком у сито толико мечева.
Млади Шпанац верује да може и до титуле у Барселони.
- Победио сам првог фдаворита турнира, играм на невероватном нивоу и мислим да сам спреман за титулу - закључио је Алкараз који је ове сезоне већ дизао пехаре на мастерсу у Мајамију и на турниру у Рију.
Противник у борби за ново финале биће му алекс де Минаур, а у евентуалном мечу за трофеј борио би се против бољег из сусрета Карења Бусте и Дијега Шварцмана.
БОНУС ВИДЕО - Новаково дружењње са навијачима
Препоручујемо
СКАНДАЛ КАКАВ СПОРТ НЕ ПАМТИ! Након Вимблдона и Мастерс у Риму повлачи срамотан потез?
23. 04. 2022. у 09:18
НЕ МОЖЕ СЕ БЕЗ ТРЕНЕРА НА ГВАРДИОЛУ: Сити је више него спреман да искористи "хаос" у редовима "плаваца"
ОНО што је и у идеалним околностима једно од најтежих гостовања у Премијер лиги, за Челси долази у најгорем могућем тренутку. После раскида сарадње са Енцом Мареском, „плавци“ без шефа стручног штаба гостују Манчестер ситију (18.30), који нема право на нови кикс у трци за титулу.
04. 01. 2026. у 11:30
ЖИВОТНИ БРОДОЛОМ ЧОВЕКА КОЈЕМ СЕ ДИВИЛА ЈУГОСЛАВИЈА: Упао у финансијске проблеме, остао без куће
Тим речима хрватски "Вечерњи лист" пише о животном паду некада истинског спортског аса СФРЈ.
04. 01. 2026. у 14:03
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)