ОГЛАСИЛА СЕ АЗАРЕНКА ПОСЛЕ СКАНДАЛА: "Извињавам се, није ни требало да играм..."

Оља Мркић

28. 03. 2022. у 10:23

НЕКАДАШЊА прва играчица света Викторија Азаренка узбуркала је тениску јавност напуштањем терена у Мајамију против младе 16-годишње Чехиње Линде Фрухвиртове код резултата – 2:6, 0:3.

ОГЛАСИЛА СЕ АЗАРЕНКА ПОСЛЕ СКАНДАЛА: Извињавам се, није ни требало да играм...

FOTO: Tanjug/AP

Двострука освајачица Аустралијан опена је и раније имала обичај да "побегне" са терена кад јој није све потаман, а сада је покушала да објасни свој поступак.

"Није требало да изађем на терен. Последње недеље биле су изузетно стресне за мене приватно. Последњи меч ме је исцрпио, али сам желела да играм пред сјајном публиком која ми је толико помогла. Желела сам да се одужим, али то је била грешка. Направићу паузу, па ћу се вратити. Извињавам се навијачима због овога што се догодило јер су били сјајни и навијали су за мене. Увек сам се радовала изазову које носи надметање, али данас је за мене то било превише. Мораћу да научим нешто из овога. Желела бих да честитам својој противници и пожелим јој много среће до краја турнира и у читавој професионалној каријери“, стоји у саопштењу белоруске тенисерке.

Азаренка је турнир у Мајамију освајала три пута, а осим два Ози опена у синглу, освајала је и Френч опен и Ју-Ес опен у миксу са Бобом Брајаном, односно Максом Мирњијем, с којим је освојила и олимпијско злато за Белорусију у Лондону 2012.

БОНУС ВИДЕО - Мајстор коме се дивио цео свет

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на Бернабеу

ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на "Бернабеу"

МЕСТО у осмини финала Лиге шампиона биће решено у Мадриду, где Реал дочекује Бенфику после победе од 1:0 у Лисабону. Гол одлуке у првом мечу постигао је Винисијус, али резултат није био једина тема вечери – дуел је обележио инцидент и прекид због наводног расистичког испада Престијанија према Винисијус, што је додатно подигло тензију пред реванш.

25. 02. 2026. у 06:27

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ХУМСКА ЗАВИЈЕНА У ЦРНО! Преминуо легендарни фудбалер Партизана