МЕКИНРО КАО НИКАД НАХВАЛИО ЂОКОВИЋА: Новак је најбољи играч на бетону свих времена, има шансе да освоји златни слем
БИВШИ амерички тенисер Џон Мекинро је неко ко је често знао да тражи мане у свему што ради Новак Ђоковић. Ипак, како светски број један постаје све више супериоран тако и бивши најбољи играч света мења плочу.
ФОТО: АП/Тањуг
Мекинро сматра да Ђоковић после освајања Аустралијан опена и Ролан Гароса може да дође до трофеја и на преостала два гренд слема (Вимблдон и Ју-Ес опен), али и да донесе Србији злато на Олимпијским играма.
- Он је најбољи играч свих времена на бетону. Ако остане здрав, има шансе да освоји златни слем. То уједно значи да ће ићи у Токио, што је феноменално за Србију. Питао сам се хоће ли то урадити. Чињеница да хоће, показује колико верује да може да освоји злато - рекао је Мекинро.
Освајач седам гренд слем титула сматра да проблем српском асу може да направи само физичка припрема.
- Највећа прерпека могло би да му буде физичко стање. Сада је на пола пута. Изгледао је феноменално у Паризу. Освојио је најтежи турнир за њега - закључио је 62-годишњи Американац.
Подсетимо, Ђоковић у понедељак почиње одбрану трофеја на Вимблдону, а први противник му је млади Британац Џек Дрејпер.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
ВЛАХОВИЋ ПРОПУШТА ДЕРБИ, АЛИ ДВА СРБИНА МОГУ ДА ОДЛУЧЕ ИСХОД: Милинковић Савић био херој Наполија а сада се нада првој победи над Јувентусом
У дербију 14. кола Серије А, италијански великани Наполи и Јувентус састаће се у недељу на стадиону Дијего Армандо Марадона.
07. 12. 2025. у 10:00
БРУКА: Црногорци славили испадање Србије као да су Хрвати (ВИДЕО)
Женска рукометна репрезентација Србије је на шокантан начин остала без пласмана у четвртфинале Светског првенства јер је у мечу у коме јој је и бод био довољан декласирана од Црне Горе. Боља екипа заслужено иде даље, али уз не мали скандал.
07. 12. 2025. у 19:40
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)