ГАРОС ИЗБЛИЗА: Кулен за браћу из Срема
ГЛЕДАО сам меч Францускиње Кристине Младеновић с нашим навијачима на трибинама, а онда кренуо стазама око терена на неки други тениски дуел.
фото: Г. Ч.
Срећем браћу Анту и Васу Жагара. Наши су, Срби. Рођени су у Француској, провели неко време у Србији, па се деведесетих поново вратили у своју родну земљу.
Деда им је давно дошао из Словеније, па се населио у Срему. Село Лежимир, под Фрушком гором. Има ли лепшег имена? Да свугде, наоколо, лежи мир.
Браћа овде, на Ролан Гаросу, у пандемијска времена, чувају ред и мир. Будни сањају кулене и пршуте са сремских тавана и ракијицу из домаћег подрума, да их заштите од свих невоља и зала.
На излазу из спортског комплекса, њихов колега, француски агент у тамном оделу ми очитава акредитацију.
- Србин - пита, и не чекајући, самоиницијативно, уз осмех одговара:
- Одмах по имену и презимену знам ко сте!
Ходам ка паркингу.
- Батке, Србин ли си - пита ме, на улазу, Бугарин Севдан, препознавши језик док разговарам мобилним телефоном, па додаје да поздравим Новака, кад га будем срео.
Сви смо, овде, у Паризу, помало наши, и своји.
Препоручујемо
МИЛАНЕЗИ ОВЕ СЕЗОНЕ НЕ ЗНАЈУ СА НОВАЈЛИЈАМА У ЛИГИ: Један податак ипак радује навијаче - ево шта се последњи пут десило у шампионској сезони
СA жељом да увећа предност на врху табеле Серије А, Милан ће наставити борбу за Скудето у недељу поподне, када на стадиону "Ђузепе Меаца" дочекује Сасуоло.
14. 12. 2025. у 07:00
АУСТРИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Ево шта су "делије" управо урадиле у Грацу (ФОТО/ВИДЕО)
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч "делије" су изненадиле локалну јавност.
11. 12. 2025. у 17:18 >> 17:40
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)